TATA STEEL Chess India, Nakamura en Anand winnen Blitz

Het eerste TATA STEEL CHESS INDIA, RAPID & BLITZ-toernooi brengt een aantal van ’s werelds sterkste schakers en India’s sterkste spelers naar Kolkata. Het bestaat uit een rapid en een blitz-toernooi

Rapid Toernooi

Een 10-speler Round Robin wordt gespeeld op 9, 10 en 11 november, met 3 rondes per dag. De tijdscontrole is 25 minuten voor de hele partij met een increment van 10 seconden per zet.

Eindstand

Rk.   Naam FED RtgI Pts. rtg+/-
1 GM Nakamura Hikaru USA 2844 6,0 0,0
2 GM Harikrishna Pentala IND 2743 5,5 14,6
3 GM Aronian Levon ARM 2802 5,5 0,4
4 GM So Wesley USA 2808 5,0 -11,4
5 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2794 5,0 -7,8
6 GM Karjakin Sergey RUS 2792 4,5 -17,8
7 GM Anand Viswanathan IND 2737 4,0 -13,8
8 GM Vidit Santosh Gujrathi IND 2660 4,0 4,4
9 IM Nihal Sarin IND 2127 3,0 45,6
10 GM Ganguly Surya Shekhar IND 2608 2,5 -14,2

Blitz-toernooi

Een dubbelrondig 10-speler Round Robin toernooi wordt gespeeld op 13 en 14 november, met 9 ronden per dag. De tijdscontrole is 5 minuten voor de hele partij met een increment van 3 seconden per zet.

Eindstand Blitz na 18 ronden

Rk. Name FED RtgI Pts.  TB1  TB2 rtg+/-
1 GM Nakamura Hikaru USA 2893 12,5 1,0 104,25 -3,6
2 GM Anand Viswanathan IND 2786 12,5 1,0 100,25 46,4
3 GM Aronian Levon ARM 2854 12,0 0,0 101,50 4,4
4 GM So Wesley USA 2771 10,0 0,0 82,00 3,6
5 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808 8,0 3,0 60,75 -54,0
6 GM Harikrishna Pentala IND 2706 8,0 1,5 70,75 -4,0
7 GM Vidit Santosh Gujrathi IND 2727 8,0 1,5 62,75 -15,2
8 GM Karjakin Sergey RUS 2836 7,5 0,0 68,50 -77,2
9 GM Ganguly Surya Shekhar IND 2547 6,0 0,0 53,25 28,0
10 GM Praggnanandhaa R IND 2366 5,5 0,0 45,00 71,6

 

Spelers:

Shakhriyar Mamedyarov
Viswanathan Anand
Wesley So
Levon Aronian
Sergey Karjakin
Hikaru Nakamura
Pentala Harikrishna
Vidit Santosh Gujrathi
Surya Shekhar Ganguly
Nihal Sarin (Rapid)
Praggnanandhaa Rameshbabu (Blitz)


Uitslagen Blitz

Round 1 on 2018/11/13 at 02.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 USA 2893 Nakamura Hikaru 1 – 0 Ganguly Surya Shekhar IND 2547
2 IND 2706 Harikrishna Pentala 1 – 0 Praggnanandhaa R IND 2366
3 ARM 2854 Aronian Levon ½ – ½ Vidit Santosh Gujrathi IND 2727
4 USA 2771 So Wesley ½ – ½ Anand Viswanathan IND 2786
5 AZE 2808 Mamedyarov Shakhriyar ½ – ½ Karjakin Sergey RUS 2836
Round 2 on 2018/11/13 at 02.30 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2547 Ganguly Surya Shekhar 1 – 0 Karjakin Sergey RUS 2836
2 IND 2786 Anand Viswanathan ½ – ½ Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808
3 IND 2727 Vidit Santosh Gujrathi ½ – ½ So Wesley USA 2771
4 IND 2366 Praggnanandhaa R 0 – 1 Aronian Levon ARM 2854
5 USA 2893 Nakamura Hikaru 1 – 0 Harikrishna Pentala IND 2706
Round 3 on 2018/11/13 at 03.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2706 Harikrishna Pentala 1 – 0 Ganguly Surya Shekhar IND 2547
2 ARM 2854 Aronian Levon ½ – ½ Nakamura Hikaru USA 2893
3 USA 2771 So Wesley ½ – ½ Praggnanandhaa R IND 2366
4 AZE 2808 Mamedyarov Shakhriyar 1 – 0 Vidit Santosh Gujrathi IND 2727
5 RUS 2836 Karjakin Sergey 1 – 0 Anand Viswanathan IND 2786
Round 4 on 2018/11/13 at 03.30 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2547 Ganguly Surya Shekhar 0 – 1 Anand Viswanathan IND 2786
2 IND 2727 Vidit Santosh Gujrathi ½ – ½ Karjakin Sergey RUS 2836
3 IND 2366 Praggnanandhaa R 0 – 1 Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808
4 USA 2893 Nakamura Hikaru 1 – 0 So Wesley USA 2771
5 IND 2706 Harikrishna Pentala 1 – 0 Aronian Levon ARM 2854
Round 5 on 2018/11/13 at 04.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 ARM 2854 Aronian Levon ½ – ½ Ganguly Surya Shekhar IND 2547
2 USA 2771 So Wesley 1 – 0 Harikrishna Pentala IND 2706
3 AZE 2808 Mamedyarov Shakhriyar 0 – 1 Nakamura Hikaru USA 2893
4 RUS 2836 Karjakin Sergey 0 – 1 Praggnanandhaa R IND 2366
5 IND 2786 Anand Viswanathan 1 – 0 Vidit Santosh Gujrathi IND 2727
Round 6 on 2018/11/13 at 04.30 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2547 Ganguly Surya Shekhar 0 – 1 Vidit Santosh Gujrathi IND 2727
2 IND 2366 Praggnanandhaa R 0 – 1 Anand Viswanathan IND 2786
3 USA 2893 Nakamura Hikaru ½ – ½ Karjakin Sergey RUS 2836
4 IND 2706 Harikrishna Pentala ½ – ½ Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808
5 ARM 2854 Aronian Levon ½ – ½ So Wesley USA 2771
Round 7 on 2018/11/13 at 05.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 USA 2771 So Wesley 1 – 0 Ganguly Surya Shekhar IND 2547
2 AZE 2808 Mamedyarov Shakhriyar ½ – ½ Aronian Levon ARM 2854
3 RUS 2836 Karjakin Sergey ½ – ½ Harikrishna Pentala IND 2706
4 IND 2786 Anand Viswanathan ½ – ½ Nakamura Hikaru USA 2893
5 IND 2727 Vidit Santosh Gujrathi ½ – ½ Praggnanandhaa R IND 2366
Round 8 on 2018/11/13 at 05.30 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2547 Ganguly Surya Shekhar 0 – 1 Praggnanandhaa R IND 2366
2 USA 2893 Nakamura Hikaru ½ – ½ Vidit Santosh Gujrathi IND 2727
3 IND 2706 Harikrishna Pentala ½ – ½ Anand Viswanathan IND 2786
4 ARM 2854 Aronian Levon 1 – 0 Karjakin Sergey RUS 2836
5 USA 2771 So Wesley 1 – 0 Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808
Round 9 on 2018/11/13 at 06.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 AZE 2808 Mamedyarov Shakhriyar 0 – 1 Ganguly Surya Shekhar IND 2547
2 RUS 2836 Karjakin Sergey 0 – 1 So Wesley USA 2771
3 IND 2786 Anand Viswanathan 0 – 1 Aronian Levon ARM 2854
4 IND 2727 Vidit Santosh Gujrathi ½ – ½ Harikrishna Pentala IND 2706
5 IND 2366 Praggnanandhaa R ½ – ½ Nakamura Hikaru USA 2893
Round 10 on 2018/11/14 at 02.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2547 Ganguly Surya Shekhar Nakamura Hikaru USA 2893
2 IND 2366 Praggnanandhaa R Harikrishna Pentala IND 2706
3 IND 2727 Vidit Santosh Gujrathi Aronian Levon ARM 2854
4 IND 2786 Anand Viswanathan So Wesley USA 2771
5 RUS 2836 Karjakin Sergey Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808
Round 11 on 2018/11/14 at 02.30 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 RUS 2836 Karjakin Sergey Ganguly Surya Shekhar IND 2547
2 AZE 2808 Mamedyarov Shakhriyar Anand Viswanathan IND 2786
3 USA 2771 So Wesley Vidit Santosh Gujrathi IND 2727
4 ARM 2854 Aronian Levon Praggnanandhaa R IND 2366
5 IND 2706 Harikrishna Pentala Nakamura Hikaru USA 2893
Round 12 on 2018/11/14 at 03.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2547 Ganguly Surya Shekhar Harikrishna Pentala IND 2706
2 USA 2893 Nakamura Hikaru Aronian Levon ARM 2854
3 IND 2366 Praggnanandhaa R So Wesley USA 2771
4 IND 2727 Vidit Santosh Gujrathi Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808
5 IND 2786 Anand Viswanathan Karjakin Sergey RUS 2836
Round 13 on 2018/11/14 at 03.30 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2786 Anand Viswanathan Ganguly Surya Shekhar IND 2547
2 RUS 2836 Karjakin Sergey Vidit Santosh Gujrathi IND 2727
3 AZE 2808 Mamedyarov Shakhriyar Praggnanandhaa R IND 2366
4 USA 2771 So Wesley Nakamura Hikaru USA 2893
5 ARM 2854 Aronian Levon Harikrishna Pentala IND 2706
Round 14 on 2018/11/14 at 04.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2547 Ganguly Surya Shekhar Aronian Levon ARM 2854
2 IND 2706 Harikrishna Pentala So Wesley USA 2771
3 USA 2893 Nakamura Hikaru Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808
4 IND 2366 Praggnanandhaa R Karjakin Sergey RUS 2836
5 IND 2727 Vidit Santosh Gujrathi Anand Viswanathan IND 2786
Round 15 on 2018/11/14 at 04.30 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2727 Vidit Santosh Gujrathi Ganguly Surya Shekhar IND 2547
2 IND 2786 Anand Viswanathan Praggnanandhaa R IND 2366
3 RUS 2836 Karjakin Sergey Nakamura Hikaru USA 2893
4 AZE 2808 Mamedyarov Shakhriyar Harikrishna Pentala IND 2706
5 USA 2771 So Wesley Aronian Levon ARM 2854
Round 16 on 2018/11/14 at 05.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2547 Ganguly Surya Shekhar So Wesley USA 2771
2 ARM 2854 Aronian Levon Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808
3 IND 2706 Harikrishna Pentala Karjakin Sergey RUS 2836
4 USA 2893 Nakamura Hikaru Anand Viswanathan IND 2786
5 IND 2366 Praggnanandhaa R Vidit Santosh Gujrathi IND 2727
Round 17 on 2018/11/14 at 05.30 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2366 Praggnanandhaa R Ganguly Surya Shekhar IND 2547
2 IND 2727 Vidit Santosh Gujrathi Nakamura Hikaru USA 2893
3 IND 2786 Anand Viswanathan Harikrishna Pentala IND 2706
4 RUS 2836 Karjakin Sergey Aronian Levon ARM 2854
5 AZE 2808 Mamedyarov Shakhriyar So Wesley USA 2771
Round 18 on 2018/11/14 at 06.00 PM
Bo. FED Rtg Name Result Name FED Rtg
1 IND 2547 Ganguly Surya Shekhar Mamedyarov Shakhriyar AZE 2808
2 USA 2771 So Wesley Karjakin Sergey RUS 2836
3 ARM 2854 Aronian Levon Anand Viswanathan IND 2786
4 IND 2706 Harikrishna Pentala Vidit Santosh Gujrathi IND 2727
5 USA 2893 Nakamura Hikaru Praggnanandhaa R IND 2366

 

Uitslagen Rapid:

 

1. Ronde
Bo. FED Rtg Naam Resultaat Naam FED Rtg
1 IND 2743 GM Harikrishna Pentala ½ – ½ GM Ganguly Surya Shekhar IND 2608
2 AZE 2794 GM Mamedyarov Shakhriyar 1 – 0 GM Vidit Santosh Gujrathi IND 2660
3 USA 2844 GM Nakamura Hikaru ½ – ½ GM Aronian Levon ARM 2802
4 IND 2127 IM Nihal Sarin ½ – ½ GM Karjakin Sergey RUS 2792
5 IND 2737 GM Anand Viswanathan ½ – ½ GM So Wesley USA 2808
2. Ronde
Bo. FED Rtg Naam Resultaat Naam FED Rtg
1 IND 2608 GM Ganguly Surya Shekhar ½ – ½ GM So Wesley USA 2808
2 RUS 2792 GM Karjakin Sergey ½ – ½ GM Anand Viswanathan IND 2737
3 ARM 2802 GM Aronian Levon 1 – 0 IM Nihal Sarin IND 2127
4 IND 2660 GM Vidit Santosh Gujrathi ½ – ½ GM Nakamura Hikaru USA 2844
5 IND 2743 GM Harikrishna Pentala 1 – 0 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2794
3. Ronde
Bo. FED Rtg Naam Resultaat Naam FED Rtg
1 AZE 2794 GM Mamedyarov Shakhriyar 1 – 0 GM Ganguly Surya Shekhar IND 2608
2 USA 2844 GM Nakamura Hikaru ½ – ½ GM Harikrishna Pentala IND 2743
3 IND 2127 IM Nihal Sarin ½ – ½ GM Vidit Santosh Gujrathi IND 2660
4 IND 2737 GM Anand Viswanathan ½ – ½ GM Aronian Levon ARM 2802
5 USA 2808 GM So Wesley ½ – ½ GM Karjakin Sergey RUS 2792
4. Ronde
Bo. FED Rtg Naam Resultaat Naam FED Rtg
1 IND 2608 GM Ganguly Surya Shekhar 0 – 1 GM Karjakin Sergey RUS 2792
2 ARM 2802 GM Aronian Levon 1 – 0 GM So Wesley USA 2808
3 IND 2660 GM Vidit Santosh Gujrathi ½ – ½ GM Anand Viswanathan IND 2737
4 IND 2743 GM Harikrishna Pentala ½ – ½ IM Nihal Sarin IND 2127
5 AZE 2794 GM Mamedyarov Shakhriyar 0 – 1 GM Nakamura Hikaru USA 2844
5. Ronde
Bo. FED Rtg Naam Resultaat Naam FED Rtg
1 USA 2844 GM Nakamura Hikaru 1  – 0 GM Ganguly Surya Shekhar IND 2608
2 IND 2127 IM Nihal Sarin ½ – ½ GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2794
3 IND 2737 GM Anand Viswanathan ½ – ½ GM Harikrishna Pentala IND 2743
4 USA 2808 GM So Wesley 1 – 0 GM Vidit Santosh Gujrathi IND 2660
5 RUS 2792 GM Karjakin Sergey ½ – ½ GM Aronian Levon ARM 2802
6. Ronde
Bo. FED Rtg Naam Resultaat Naam FED Rtg
1 IND 2608 GM Ganguly Surya Shekhar 0 – 1 GM Aronian Levon ARM 2802
2 IND 2660 GM Vidit Santosh Gujrathi 1 – 0 GM Karjakin Sergey RUS 2792
3 IND 2743 GM Harikrishna Pentala ½ – ½ GM So Wesley USA 2808
4 AZE 2794 GM Mamedyarov Shakhriyar ½ – ½ GM Anand Viswanathan IND 2737
5 USA 2844 GM Nakamura Hikaru 1 – 0 IM Nihal Sarin IND 2127
7. Ronde
Bo. FED Rtg Naam Resultaat Naam FED Rtg
1 IND 2127 IM Nihal Sarin ½ – ½ GM Ganguly Surya Shekhar IND 2608
2 IND 2737 GM Anand Viswanathan ½ – ½ GM Nakamura Hikaru USA 2844
3 USA 2808 GM So Wesley ½ – ½ GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2794
4 RUS 2792 GM Karjakin Sergey 1 – 0 GM Harikrishna Pentala IND 2743
5 ARM 2802 GM Aronian Levon ½ – ½ GM Vidit Santosh Gujrathi IND 2660
8. Ronde
Bo. FED Rtg Naam Resultaat Naam FED Rtg
1 IND 2608 GM Ganguly Surya Shekhar 0 – 1 GM Vidit Santosh Gujrathi IND 2660
2 IND 2743 GM Harikrishna Pentala 1 – 0 GM Aronian Levon ARM 2802
3 AZE 2794 GM Mamedyarov Shakhriyar 1 – 0 GM Karjakin Sergey RUS 2792
4 USA 2844 GM Nakamura Hikaru ½ – ½ GM So Wesley USA 2808
5 IND 2127 IM Nihal Sarin ½ – ½ GM Anand Viswanathan IND 2737
9. Ronde
Bo. FED Rtg Naam Resultaat Naam FED Rtg
1 IND 2737 GM Anand Viswanathan 0 – 1 GM Ganguly Surya Shekhar IND 2608
2 USA 2808 GM So Wesley 1 – 0 IM Nihal Sarin IND 2127
3 RUS 2792 GM Karjakin Sergey ½ – ½ GM Nakamura Hikaru USA 2844
4 ARM 2802 GM Aronian Levon ½ – ½ GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2794
5 IND 2660 GM Vidit Santosh Gujrathi 0 – 1 GM Harikrishna Pentala IND 2743

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *