2021 U.S. Women’s Championship: Carissa Yip US Dames kampioene

Het U.S. Women’s Championship 2021 is een round-robin voor 12 van de sterkste vrouwelijke spelers in de VS, die strijden om $ 100.000 aan prijzengeld en de titel van U.S. Women’s Champion 2019. Als twee of meer spelers gelijk eindigen om de eerste plaats, wordt er een play-off gehouden. Spelers krijgen 90 minuten voor de eerste 40 zetten, gevolgd door 30 minuten voor de rest van het spel, met een tussenpoze van 30 seconden vanaf zet één. Remise mag niet worden aangeboden voor zet 30.

Officiële website: https://uschesschamps.com

Speeldata:  6 t/m 19 oktober 2021  St Louis USA

Eindstand:

Rank Name Score Rating TPR W-We 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1 IM Yip, Carissa 8.5 2402 2514 +1.57 ½ 1 ½ 1 0 1 1 1 1 1 ½
2 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 7.0 2322 2412 +1.33 1 0 ½ ½ 1 0 ½ 1 1 1 ½
3 GM Krush, Irina 6.5 2429 2366 -0.84 1 ½ ½ 0 1 ½ 1 ½ 1 ½ 0
4 WGM Abrahamyan, Tatev 6.0 2344 2344 -0.02 0 0 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1
5 WGM Nemcova, Katerina 6.0 2331 2345 +0.18 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 0 0 ½
6 WIM Eswaran, Ashritha 6.0 2244 2353 +1.57 1 ½ ½ ½ ½ 1 0 0 0 1 1
7 FM Cervantes Landeiro, Thalia 5.0 2175 2288 +1.63 ½ ½ 1 ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½
8 IM Zatonskih, Anna 4.5 2422 2236 -2.75 0 ½ 0 ½ 0 1 0 1 1 0 ½
9 IM Paikidze, Nazi 4.5 2374 2241 -1.99 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 ½ 0 0 ½
10 WGM Sharevich, Anna 4.0 2276 2212 -0.94 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 0 0 ½ ½
11 WIM Lee, Megan 4.0 2211 2218 +0.09 0 1 ½ ½ 0 0 1 0 ½ 0 ½
12 WGM Foisor, Sabina-Francesca 4.0 2205 2219 +0.17 ½ 0 0 1 1 ½ ½ 0 0 ½ 0

Ronde 11: 18-10-2021

1 WIM Lee, Megan 3.5 2211 WGM Sharevich, Anna 3.5 2276 ½-½
2 GM Krush, Irina 6.5 2429 WGM Abrahamyan, Tatev 5.0 2344 0-1
3 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 6.5 2322 FM Cervantes Landeiro, Thalia 4.5 2175 ½-½
4 IM Yip, Carissa 8.0 2402 WGM Nemcova, Katerina 5.5 2331 ½-½
5 IM Zatonskih, Anna 4.0 2422 IM Paikidze, Nazi 4.0 2374 ½-½
6 WGM Foisor, Sabina-Francesca 4.0 2205 WIM Eswaran, Ashritha 5.0 2244 0-1

Ronde 10: 17-10-2021

Table White Score Rating Black Score Rating Result
1 WGM Sharevich, Anna 3.0 2276 WGM Foisor, Sabina-Francesca 3.5 2205
2 WIM Eswaran, Ashritha 4.0 2244 IM Zatonskih, Anna 4.0 2422 1 – 0
3 IM Paikidze, Nazi 4.0 2374 IM Yip, Carissa 7.0 2402 0 – 1
4 WGM Nemcova, Katerina 5.5 2331 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 5.5 2322
5 FM Cervantes Landeiro, Thalia 4.0 2175 GM Krush, Irina 6.0 2429 ½ – ½
6 WGM Abrahamyan, Tatev 4.0 2344 WIM Lee, Megan 3.5 2211 1 – 0

Ronde 9: 16-10-2021

1 WGM Abrahamyan, Tatev 3.0 2344 WGM Sharevich, Anna 3.0 2276 1 – 0
2 WIM Lee, Megan 3.0 2211 FM Cervantes Landeiro, Thalia 3.5 2175 ½ – ½
3 GM Krush, Irina 5.0 2429 WGM Nemcova, Katerina 5.5 2331 1 – 0
4 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 4.5 2322 IM Paikidze, Nazi 4.0 2374 1 – 0
5 IM Yip, Carissa 6.0 2402 WIM Eswaran, Ashritha 4.0 2244 1 – 0
6 IM Zatonskih, Anna 3.0 2422 WGM Foisor, Sabina-Francesca 3.5 2205 1 – 0

Stand na ronde 8

Rank Name Score Rating TPR W-We
1 IM Yip, Carissa 6.0 2402 2491 +0.92
2 WGM Nemcova, Katerina 5.5 2331 2422 +0.96
3 GM Krush, Irina 5.0 2429 2402 -0.28
4 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 4.5 2322 2360 +0.45
5 IM Paikidze, Nazi 4.0 2374 2277 -1.03
6 WIM Eswaran, Ashritha 4.0 2244 2308 +0.68
7 WGM Foisor, Sabina-Francesca 3.5 2205 2281 +0.74
8 FM Cervantes Landeiro, Thalia 3.5 2175 2282 +1.07
9 IM Zatonskih, Anna 3.0 2422 2224 -2.17
10 WGM Abrahamyan, Tatev 3.0 2344 2222 -1.37
11 WGM Sharevich, Anna 3.0 2276 2250 -0.34
12 WIM Lee, Megan 3.0 2211 2254 +0.37

Ronde 8: 14-10-2021

1 WGM Sharevich, Anna 3.0 2276 IM Zatonskih, Anna 2.0 2422 0 – 1
2 WGM Foisor, Sabina-Francesca 3.5 2205 IM Yip, Carissa 5.0 2402 0 – 1
3 WIM Eswaran, Ashritha 4.0 2244 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 3.5 2322 0 – 1
4 IM Paikidze, Nazi 3.5 2374 GM Krush, Irina 4.5 2429 ½ – ½
5 WGM Nemcova, Katerina 4.5 2331 WIM Lee, Megan 3.0 2211 1 – 0
6 FM Cervantes Landeiro, Thalia 3.0 2175 WGM Abrahamyan, Tatev 2.5 2344 ½ – ½

Ronde 7: 13-10-2021

1 FM Cervantes Landeiro, Thalia 3.0 2175 WGM Sharevich, Anna 2.0 2276 0 – 1
2 WGM Abrahamyan, Tatev 2.0 2344 WGM Nemcova, Katerina 4.0 2331 ½ – ½
3 WIM Lee, Megan 2.0 2211 IM Paikidze, Nazi 3.5 2374 1 – 0
4 GM Krush, Irina 3.5 2429 WIM Eswaran, Ashritha 4.0 2244 1 – 0
5 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 3.0 2322 WGM Foisor, Sabina-Francesca 3.0 2205 ½ – ½
6 IM Yip, Carissa 4.0 2402 IM Zatonskih, Anna 2.0 2422 1 – 0

Ronde 6: 12-10-2021

1 WGM Sharevich, Anna 2.0 2276 IM Yip, Carissa 3.0 2402 0 – 1
2 IM Zatonskih, Anna 1.0 2422 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 3.0 2322 1 – 0
3 WGM Foisor, Sabina-Francesca 2.5 2205 GM Krush, Irina 3.0 2429 ½-½
4 WIM Eswaran, Ashritha 3.0 2244 WIM Lee, Megan 2.0 2211 1 – 0
5 IM Paikidze, Nazi 3.0 2374 WGM Abrahamyan, Tatev 1.5 2344 ½-½
6 WGM Nemcova, Katerina 3.5 2331 FM Cervantes Landeiro, Thalia 2.5 2175 ½-½

Ronde 5: 11-10-2021

1 WGM Nemcova, Katerina 3.0 2331 WGM Sharevich, Anna 1.5 2276 ½-½
2 FM Cervantes Landeiro, Thalia 2.5 2175 IM Paikidze, Nazi 2.0 2374 0-1
3 WGM Abrahamyan, Tatev 1.0 2344 WIM Eswaran, Ashritha 2.5 2244 ½-½
4 WIM Lee, Megan 2.0 2211 WGM Foisor, Sabina-Francesca 1.5 2205 0-1
5 GM Krush, Irina 2.0 2429 IM Zatonskih, Anna 1.0 2422 1-0
6 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 2.0 2322 IM Yip, Carissa 3.0 2402 1-0

Stand na ronde 4

Rank Name Score Rating TPR W-We 1 2 3 4
1 IM Yip, Carissa 3.0 2402 2483 +0.42 ½ 1 ½ 1
2 WGM Nemcova, Katerina 3.0 2331 2504 +0.89 1 1 ½ ½
3 WIM Eswaran, Ashritha 2.5 2244 2384 +0.74 1 ½ ½ ½
4 FM Cervantes Landeiro, Thalia 2.5 2175 2413 +1.24 ½ ½ 1 ½
5 GM Krush, Irina 2.0 2429 2303 -0.67 1 ½ ½ 0
6 IM Paikidze, Nazi 2.0 2374 2264 -0.59 ½ ½ ½ ½
7 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 2.0 2322 2315 -0.03 1 0 ½ ½
8 WIM Lee, Megan 2.0 2211 2394 +0.95 0 1 ½ ½
9 WGM Sharevich, Anna 1.5 2276 2255 -0.15 0 ½ ½ ½
10 WGM Foisor, Sabina-Francesca 1.5 2205 2219 +0.04 ½ 0 0 1
11 IM Zatonskih, Anna 1.0 2422 2072 -1.81 0 ½ 0 ½
12 WGM Abrahamyan, Tatev 1.0 2344 2145 -1.03 0 0 1 0

Ronde 4: 09-10-2021

1 WGM Sharevich, Anna 1.0 2276 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 1.5 2322 ½-½
2 IM Yip, Carissa 2.0 2402 GM Krush, Irina 2.0 2429 1-0
3 IM Zatonskih, Anna 0.5 2422 WIM Lee, Megan 1.5 2211 ½-½
4 WGM Foisor, Sabina-Francesca 0.5 2205 WGM Abrahamyan, Tatev 1.0 2344 1-0
5 WIM Eswaran, Ashritha 2.0 2244 FM Cervantes Landeiro, Thalia 2.0 2175 ½-½
6 IM Paikidze, Nazi 1.5 2374 WGM Nemcova, Katerina 2.5 2331 ½-½

Ronde 3: 08-10-2021

1 IM Paikidze, Nazi 1.0 2374 WGM Sharevich, Anna 0.5 2276 ½-½
2 WGM Nemcova, Katerina 2.0 2331 WIM Eswaran, Ashritha 1.5 2244 ½-½
3 FM Cervantes Landeiro, Thalia 1.0 2175 WGM Foisor, Sabina-Francesca 0.5 2205 1 – 0
4 WGM Abrahamyan, Tatev 0.0 2344 IM Zatonskih, Anna 0.5 2422 1 – 0
5 WIM Lee, Megan 2.0 2211 IM Yip, Carissa 1.5 2402 ½-½
6 GM Krush, Irina 0.5 2429 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 1.0 2322 ½-½

Ronde 2: 07-10-2021

1 WGM Sharevich, Anna 0.0 2276 GM Krush, Irina 0.0 2429 ½-½
2 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 1.0 2322 WIM Lee, Megan 1.0 2211 0-1
3 IM Yip, Carissa 0.5 2402 WGM Abrahamyan, Tatev 0.0 2344 1-0
4 IM Zatonskih, Anna 0.0 2422 FM Cervantes Landeiro, Thalia 0.5 2175 ½-½
5 WGM Foisor, Sabina-Francesca 0.5 2205 WGM Nemcova, Katerina 1.0 2331 0-1
6 WIM Eswaran, Ashritha 1.0 2244 IM Paikidze, Nazi 0.5 2374 ½-½

Ronde 1: 06-10-2021

1 WIM Eswaran, Ashritha 0.0 2244 WGM Sharevich, Anna 0.0 2276 1-0
2 IM Paikidze, Nazi 0.0 2374 WGM Foisor, Sabina-Francesca 0.0 2205 ½-½
3 WGM Nemcova, Katerina 0.0 2331 IM Zatonskih, Anna 0.0 2422 1-0
4 FM Cervantes Landeiro, Thalia 0.0 2175 IM Yip, Carissa 0.0 2402 ½-½
5 WGM Abrahamyan, Tatev 0.0 2344 WGM Tokhirjonova, Gulrukhbegim 0.0 2322 0-1
6 WIM Lee, Megan 0.0 2211 GM Krush, Irina 0.0 2429 0-1

Deelnemers:

1  Krush, Irina 2429
2  Zatonskih, Anna 2422
3  Yip, Carissa 2402
4  Paikidze, Nazi 2374
5  Abrahamyan, Tatev 2344
6  Nemcova, Katerina 2331
7  Tokhirjonova, Gulrukhbegim 2322
8  Sharevich, Anna 2276
9  Eswaran, Ashritha 2244
10  Lee, Megan 2211
11  Foisor, Sabina-Francesca 2205
12  Cervantes Landeiro, Thalia 2175

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *