Leiden Chess Tournament 2017: Ronde 9: Stefan Kuipers en Sundar Shyam winnaars


Na de verrassende nederlaag in ronde één van rating favoriet en titel verdediger GM Chanda Sandipan ging in ronde twee de Nederlandse favoriet Roeland Pruijssers in de fout door niet meer dan een halfje te scoren tegen Georgi Tomov uit Bulgarije. De veertienjarige Hongaar, Tamas Gunes Ongut, die in de eerste ronde Sandipan pootje had gelicht, hield nu stand tegen Hing Ting Lai.

Na de tweede ronde zijn er nog 11 spelers ongeslagen, de verrassing onder hun is Jan Vreeburg die met een rating van onder de 2000 in deze groep niet werd verwacht.

Na ronde 6 zijn er drie Nederlanders die samen aan kop gaan, Liam Vrolijk, Merijn van Delft en Stefan Kuipers.De buitenlanders zitten bij de achtervolgers op een half puntje. Dus met drie ronden te gaan is er nog niets duidelijk en kan het nog alle kanten op.

Ronde 7: Stefan Kuipers is nu de enige leider na zijn overwinning op Liam Vrolijk. Peter Ypma verraste Roeland Pruijssers, die nu geen uitzicht meer heeft om zijn titel van vorig jaar te verdedigen. Peter staat nu samen met Sundar Shyham op de tweede plaats.

Ronde 8 was vooral een remise festival. Alleen Liam Vrolijk en Thomas Beerdsen waren in staat om een vol punt te scoren, de overige eerste 10 partijen eindigde in remise

 

Eindstand

Positie Naam Pnt Land Rtg TPR W-We
1 IM Kuipers, Stefan 7 NED 2388 2459 1.13
2 GM Shyam, Sundar M. 7 IND 2534 2557 0.38
3 FM Perske, Thore 6.5 GER 2413 2557 1.83
4 IM Pijpers, Arthur 6.5 NED 2457 2487 0.48
5 IM Beerdsen, Thomas 6.5 NED 2452 2382 -0.47
6 GM Sandipan, Chanda 6.5 IND 2575 2477 -0.71
7 De Rover, Yong Hoon 6.5 NED 2385 2426 0.8
8 GM Ikonnikov, Vyacheslav 6 RUS 2538 2486 -0.44
9 FM Ypma, Peter 6 NED 2283 2448 2.06
10 GM Gavrilov, Alexei 6 RUS 2491 2366 -1.15
11 FM Vrolijk, Liam 6 NED 2419 2429 0.42
12 FM Kristensen, Kaare Hove 6 DEN 2348 2252 -0.83
13 FM Buckels, Valentin 6 GER 2332 2220 -0.96
14 IM Van Delft, Merijn 5.5 NED 2384 2438 0.92
15 GM Nijboer, Friso 5.5 NED 2528 2409 -1.16

Indeling ronde 9 (laatste ronde)

Naam Rtg Uitslagen Naam Rating
IM Kuipers, Stefan 2388 1/2 – 1/2 GM Ikonnikov, Vyacheslav 2538
GM Shyam, Sundar M. 2534 1 – 0 FM Vrolijk, Liam 2419
GM Sandipan, Chanda 2575 1 – 0 FM Ypma, Peter 2283
FM Perske, Thore 2413 1 – 0 GM Nijboer, Friso 2528
IM Pijpers, Arthur 2457 1 – 0 IM Van Delft, Merijn 2384
FM Warmerdam, Max 2357 0 – 1 De Rover, Yong Hoon 2385
FM Lai, Hing Ting 2393 reg IM Beerdsen, Thomas 2452
Thakoerdien, Jerrel 2193 1/2 – 1/2 GM Pruijssers, Roeland 2508
Van Dael, Siem 2132 0 – 1 GM Gavrilov, Alexei 2491
Kools, Thomas 1806 0 – 1 FM Kristensen, Kaare Hove 2348
IM Slingerland, Fred 2335 0 – 1 FM Buckels, Valentin 2332

Stand na ronde 8

Positie Naam Pnt Land Rtg TPR W-We
1 IM Kuipers, Stefan 6.5 NED 2388 2452 0.93
2 GM Shyam, Sundar M. 6 IND 2534 2519 0.04
3 FM Vrolijk, Liam 6 NED 2419 2469 0.76
4 FM Ypma, Peter 6 NED 2283 2485 2.21
5 GM Sandipan, Chanda 5.5 IND 2575 2455 -0.86
6 GM Ikonnikov, Vyacheslav 5.5 RUS 2538 2499 -0.24
7 GM Nijboer, Friso 5.5 NED 2528 2459 -0.5
8 IM Pijpers, Arthur 5.5 NED 2457 2454 0.08
9 IM Beerdsen, Thomas 5.5 NED 2452 2382 -0.47
10 FM Perske, Thore 5.5 GER 2413 2515 1.17
11 De Rover, Yong Hoon 5.5 NED 2385 2388 0.34
12 IM Van Delft, Merijn 5.5 NED 2384 2487 1.32
13 FM Warmerdam, Max 5.5 NED 2357 2472 1.44
14 GM Pruijssers, Roeland 5 NED 2508 2323 -1.58
15 GM Gavrilov, Alexei 5 RUS 2491 2350 -1.25

Indeling ronde 8

Naam Rtg Uitslagen Naam Rtg
FM Ypma, Peter 2283 1/2 – 1/2 IM Kuipers, Stefan 2388
GM Nijboer, Friso 2528 1/2 – 1/2 GM Shyam, Sundar M. 2534
GM Ikonnikov, Vyacheslav 2538 1/2 – 1/2 GM Sandipan, Chanda 2575
De Rover, Yong Hoon 2385 1/2 – 1/2 IM Pijpers, Arthur 2457
FM Vrolijk, Liam 2419 1 – 0 FM Lai, Hing Ting 2393
IM Van Delft, Merijn 2384 1/2 – 1/2 FM Perske, Thore 2413
GM Pruijssers, Roeland 2508 1/2 – 1/2 FM Warmerdam, Max 2357
GM Gavrilov, Alexei 2491 1/2 – 1/2 IM Slingerland, Fred 2335
IM Beerdsen, Thomas 2452 1 – 0 FM Tomov, Georgi 2273
FM Kristensen, Kaare Hove 2348 1/2 – 1/2 Thakoerdien, Jerrel 2193

Stand na ronde 7

Positie Naam Pnt Land Rtg TPR W-We
1 IM Kuipers, Stefan 6 NED 2388 2499 1.07
2 GM Shyam, Sundar M. 5.5 IND 2534 2528 0.05
3 FM Ypma, Peter 5.5 NED 2283 2508 2.07
4 GM Sandipan, Chanda 5 IND 2575 2440 -0.81
5 GM Ikonnikov, Vyacheslav 5 RUS 2538 2485 -0.29
6 GM Nijboer, Friso 5 NED 2528 2445 -0.51
7 IM Pijpers, Arthur 5 NED 2457 2461 0.18
8 FM Vrolijk, Liam 5 NED 2419 2417 0.3
9 FM Perske, Thore 5 GER 2413 2530 1.21
10 FM Lai, Hing Ting 5 NED 2393 2357 -0.07
11 De Rover, Yong Hoon 5 NED 2385 2375 0.24
12 IM Van Delft, Merijn 5 NED 2384 2494 1.28
13 FM Warmerdam, Max 5 NED 2357 2463 1.24
14 GM Pruijssers, Roeland 4.5 NED 2508 2311 -1.38
15 GM Gavrilov, Alexei 4.5 RUS 2491 2345 -1.04

Indeling Ronde 7

Naam Rtg Uitslagen Naam Rtg
IM Kuipers, Stefan 2388 1 – 0 FM Vrolijk, Liam 2419
GM Shyam, Sundar M. 2534 1 – 0 IM Van Delft, Merijn 2384
GM Sandipan, Chanda 2575 1/2 – 1/2 FM Perske, Thore 2413
IM Pijpers, Arthur 2457 1/2 – 1/2 GM Ikonnikov, Vyacheslav 2538
FM Ypma, Peter 2283 1 – 0 GM Pruijssers, Roeland 2508
Fossum, Oystein Boyum 2247 0 – 1 GM Nijboer, Friso 2528
FM Lai, Hing Ting 2393 1 -0 FM Verstraeten, Rein 2316
Visser, Henk-Jan 2234 0 – 1 De Rover, Yong Hoon 2385
FM Warmerdam, Max 2357 1 – 0 Wilschut, Peter 2259
IM Slingerland, Fred 2335 1 – 0 Den Hartog, Marijn 2220

Stand na ronde 6

Positie Naam Pnt Land Rtg TPR W-We
1 FM Vrolijk, Liam 5 NED 2419 2510 0.84
2 IM Kuipers, Stefan 5 NED 2388 2424 0.53
3 IM Van Delft, Merijn 5 NED 2384 2576 1.58
4 GM Sandipan, Chanda 4.5 IND 2575 2454 -0.6
5 GM Ikonnikov, Vyacheslav 4.5 RUS 2538 2498 -0.18
6 GM Shyam, Sundar M. 4.5 IND 2534 2476 -0.25
7 GM Pruijssers, Roeland 4.5 NED 2508 2390 -0.6
8 IM Pijpers, Arthur 4.5 NED 2457 2457 0.07
9 FM Perske, Thore 4.5 GER 2413 2531 1
10 FM Ypma, Peter 4.5 NED 2283 2433 1.29
11 GM Nijboer, Friso 4 NED 2528 2419 -0.67
12 FM Lai, Hing Ting 4 NED 2393 2305 -0.46
13 De Rover, Yong Hoon 4 NED 2385 2340 -0.06
14 FM Warmerdam, Max 4 NED 2357 2438 0.87
15 FM Verstraeten, Rein 4 BEL 2316 2230 -0.41

Indeling ronde 3 (zondag, 16 juli)

Naam Pnt Land Rtg Uitslagen Naam Pnt Land Rtg
FM Perske, Thore 2 GER 2413 1/2 – 1/2 GM Ikonnikov, Vyacheslav 2 RUS 2538
De Rover, Yong Hoon 2 NED 2385 0 – 1 GM Nijboer, Friso 2 NED 2528
IM Van Delft, Merijn 2 NED 2384 1 – 0 GM Gavrilov, Alexei 2 RUS 2491
FM Warmerdam, Max 2 NED 2357 1 – 0 IM Beerdsen, Thomas 2 NED 2452
Vreeburg, Jan 2 NED 1927 0 – 1 FM Vrolijk, Liam 2 NED 2419
GM Shyam, Sundar M. 1.5 IND 2534 1 – 0 FM Verstraeten, Rein 2 BEL 2316
GM Pruijssers, Roeland 1.5 NED 2508 1 – 0 FM Stubberud, Ornulf 1.5 NOR 2248
IM Pijpers, Arthur 1.5 NED 2457 1/2 – 1/2 FM Tomov, Georgi 1.5 BUL 2273
FM Lai, Hing Ting 1.5 NED 2393 1/2 – 1/2 Visser, Henk-Jan 1.5 NED 2234
Devaure, Guillaume 1.5 FRA 1908 0 – 1 IM Kuipers, Stefan 1.5 NED 2388

Foto’s tweede ronde:

Toernooidirecteur Jan Bey overhandigd de ronde prijs aan Tamas Gunes Ongut na diens knappe overwinning op GM Chanda Sandipan in de eerste ronde. (foto René Olthof)

Thomas Beerdsen tegen Siem Van Dael, Thomas was lang het talent, nu moet hij zelf de talenten van zich afhouden (foto: René Olthof)

Friso Nijboer (foto: René Olthof)

Peter Ypma (foto: René Olthof)

Georgi Tomov vs Roeland Pruijssers , Roeland is nog steeds opzoek naar zijn tweede zomertoernooi winst. (foto: René Olthof)

Een Russisch Noors onderonsje, Vyacheslav Ikonnikov – Oystein Boyum Fossum (foto: René Olthof)

You may also like...

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *