Weekendtoernooi Groninger Combinatie 2018: Lucas van Foreest wint toernooi

Lucas van Foreest, winnaar 2018 (foto: René Olthof)

Eindstand:

Rk. SNo Naam Rtg Pts.
1 2 IM Van Foreest Lucas 2474 6,5
2 1 GM Ernst Sipke 2541 6,0
3 6 FM Pel Bonno 2248 5,5
4 5 FM De Boer Eelke 2318 5,0
5 7 Elgersma Simon 2239 5,0
6 15 Rupert Casper 2036 5,0
7 3 Geurink Jasper 2361 5,0
8 14 Nicolai Amir 2065 5,0
9 8 Klapwijk Bram 2203 4,5
10 4 FM Maatman Nick 2354 4,5

 

Indeling ronde 7 (laatste), aanvang 15:00

Naam Rtg Pts. Uitslagen Pts.   Name Rtg
FM Maatman Nick 2354 1 – 0 IM Van Foreest Lucas 2474
FM Rubingh Otto 2146 0 – 1 5 GM Ernst Sipke 2541
FM De Boer Eelke 2318 ½ – ½ Elgersma Simon 2239
FM Pel Bonno 2248 1 – 0 Klapwijk Bram 2203
Geurink Jasper 2361 4 1 – 0 4 Jelic Bruno 2030
Rupert Casper 2036 4 1 – 0 4 De Boer Bas 2164
Aden Meino 1958 4 0 – 1 4 Nicolai Amir 2065
Hilwerda Jonas 2130 1 – 0 4 Pham Khoi 2001
FM Clemens Adrian 2179 1 – 0 Abma Klaas 1909
Seijen Henk 1806 ½ – ½ De Groot Hendrik 2140
Keuning Selwin 2013 1 – 0 Wolters Vincent 1848
Van Der Graaf Jaap 1634 0 – 1 Kuitert Christian 2009

Stand na ronde 6

Rk. Naam Rtg Pts.
1 IM Van Foreest Lucas 2474 5,5
2 GM Ernst Sipke 2541 5,0
3 FM De Boer Eelke 2318 4,5
4 FM Maatman Nick 2354 4,5
5 Klapwijk Bram 2203 4,5
6 Elgersma Simon 2239 4,5
7 FM Pel Bonno 2248 4,5
8 FM Rubingh Otto 2146 4,5
9 Jelic Bruno 2030 4,0
10 Pham Khoi 2001 4,0

 

Ronde 6

Van Foreest, Lucas – Rupert, Casper
1. e4 e6 2. d4 d5 3. Nd2 c5 4. exd5 exd5 5. Ngf3 Nc6 6. Be2 Nf6 7. O-O Be7 8. dxc5 Bxc5 9. Nb3 Bb6 10. Bg5 Be6 11. c3 h6 12. Bh4 g5 13. Bg3 Ne4 14. Nfd4 Qd7 15. Nxe6 Qxe6 16. Nd4 Qf6 17. Nxc6 bxc6 18. Bh5 O-O 19. Kh1 Qg7 20. Qa4 Rac8 21. Rae1 f5 22. f3 Nxg3+ 23. hxg3 f4 24. Re6 fxg3 25. Rfe1 Rf4 26. Re8+

Stelling na 26. Te8+

De witte dame op a4 staat aangevallen en mocht zwart aanzet zijn, zonder schaak te staan, is Th4 een mooie tweede dreiging. Zwart staat beter maar moet wel de juiste zet vinden. Inderdaad is Df8 de juiste weg. Wit heeft niet beter dan Dxf4 waarna zwart een beter eindspel in gaat.

26… Rxe8 27. Rxe8+ Qf8

Nu is Df8 direct verliezend omdat na 29 Da3+ alleen c5 een speelbare zet is maar dat verliest door Kg1 en het matnet is weg

28. Rxf8+ Kxf8 29. Qa3+ c5 30. Kg1 Rh4 31. Bg4 h5 32. Be6 d4 33.Qa6 d3 34. Qc8+ Ke7 35. Qd7+ Kf6 36. Qf7+ Ke5 37. Qf5+ Kd6 38. Qd5+ Ke7 39. Qxg5+ Kxe6 40. Qxh4 c4+ 41. Kf1 1-0

 

Indeling ronde 6, zondag 13 mei, aanvang 10:00

  Naam Rtg Pts. Uitslagen Pts.   Naam Rtg
IM Van Foreest Lucas 2474 1 – 0 4 Rupert Casper 2036
GM Ernst Sipke 2541 4 1 – 0 FM De Boer Eelke 2318
Klapwijk Bram 2203 4 ½ – ½ 4 FM Rubingh Otto 2146
FM Maatman Nick 2354 1 – 0 Lucas Fred 1804
De Groot Hendrik 2140 0 – 1 FM Pel Bonno 2248
Elgersma Simon 2239 1 – 0 Van Der Graaf Jaap 1634
Jelic Bruno 2030 3 1 – 0 Hilwerda Jonas 2130
Van De Poel Taco 1899 3 0 – 1 3 Geurink Jasper 2361
Wolters Vincent 1848 3 ½ – ½ 3 FM Clemens Adrian 2179
De Boer Bas 2164 3 1 – 0 3 Bishoen Bob 1868
Nicolai Amir 2065 3 1 – 0 3 Zuiderweg Hiddo 1920
Pham Khoi 2001 3 1 – 0 3 Houtsma Sybrand 1814

Stand na ronde 5

  Naam Rtg Pts.
IM Van Foreest Lucas 2474 4,5
FM De Boer Eelke 2318 4,5
GM Ernst Sipke 2541 4,0
Klapwijk Bram 2203 4,0
FM Rubingh Otto 2146 4,0
Rupert Casper 2036 4,0
FM Maatman Nick 2354 3,5
Elgersma Simon 2239 3,5
FM Pel Bonno 2248 3,5
Hilwerda Jonas 2130 3,5
De Groot Hendrik 2140 3,5
Lucas Fred 1804 3,5
Van Der Graaf Jaap 1634 3,5

 

Ronde 5

Ernst,Sipke (2541) – Van Foreest,Lucas (2474) [D27]

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.Nc3 dxc4 5.e3 a6 6.a4 c5 7.Bxc4 Be7 8.0–0 Nc6 9.Qe2 cxd4 10.Rd1 e5 11.exd4 exd4 12.Nxd4 Nxd4 13.Qe5 Qd6 14.Qxd6 Bxd6 15.Rxd4 Be5 16.Rd3 0–0 17.Bg5 Bf5 18.Rf3 Bg6 19.h3 Rac8 20.Bb3 Ne4 21.Nxe4 Bxe4 22.Rxf7 Rxf7 23.Re1

Stelling na 23. Te1

23….Re8 (gemist door Sipke ?)

24.Rxe4 Bh2+ 25.Kxh2 Rxe4 26.a5 Re2 27.f3 Rxb2 28.Bxf7+ Kxf7 29.Kg3

0–1

In ronde vijf treffen de twee favorieten elkaar, Sipke Ernst en Lucas van Foreest. Mocht Lucas het toernooi willen winnen zou hij deze partij moeten winnen want hij staat een halfje achter op Sipke. Een snelle remise, zoals je wel vaker ziet tussen beide koplopers, zou Eelke de Boer of Nick Maatman de kans geven om op gelijke hoogte met Sipke te komen. Er komt aardig wat tactiek en psychologie bij kijken in deze ronde.

Eelke de Boer (foto: René Olthof)

Lucas van Foreest (foto: René Olthof)

 

 

 

 

 

 

Indeling ronde 5

Naam Rtg Pts. Uitslagen Pts. Naam Rtg No.
GM Ernst Sipke 2541 4 0 – 1 IM Van Foreest Lucas 2474 2
FM De Boer Eelke 2318 1 – 0 FM Maatman Nick 2354 4
Noordenbos Daan 1792 3 0 – 1 3 Klapwijk Bram 2203 8
FM Rubingh Otto 2146 3 1 – 0 3 Jelic Bruno 2030 16
Rupert Casper 2036 3 1 – 0 3 Pham Khoi 2001 19
FM Pel Bonno 2248 1 – 0 Bishoen Bob 1868 33
Seijen Henk 1806 0 – 1 Elgersma Simon 2239 7
De Groot Hendrik 2140 1 – 0 Rondhuis Jaap 1868 34
Hilwerda Jonas 2130 1 – 0 Huizinga Egbert 1772 43
Lucas Fred 1804 1 – 0 De Jongh Benno 1971 22
Van Der Graaf Jaap 1634 1 – 0 Kunnen Ruurd 1924 25
Konnen Timo 1888 Koedijk Klaas Jan 1681 52

Stand na ronde 4

Rk. SNo   Naam Rtg Pts.
1 1 GM Ernst Sipke 2541 4,0
2 2 IM Van Foreest Lucas 2474 3,5
3 5 FM De Boer Eelke 2318 3,5
4 4 FM Maatman Nick 2354 3,5
5 19 Pham Khoi 2001 3,0
6 16 Jelic Bruno 2030 3,0
7 8 Klapwijk Bram 2203 3,0
8 15 Rupert Casper 2036 3,0
9 42 Noordenbos Daan 1792 3,0
10 11 FM Rubingh Otto 2146 3,0

 

Ronde 4

Bram Klapwijk – Sipke Ernst 35…Kf8 (0-1)

 


Indeling ronde 4, zaterdag 12 mei, aanvang 10:00

  Naam Rtg Pts. Uitslagen Pts.   Naam Rtg
Klapwijk Bram 2203 3 0 – 1 3 GM Ernst Sipke 2541
IM Van Foreest Lucas 2474 1 – 0 Elgersma Simon 2239
FM Maatman Nick 2354 1 – 0 De Groot Hendrik 2140
Geurink Jasper 2361 2 0 – 1 FM De Boer Eelke 2318
Pham Khoi 2001 2 1 – 0 2 FM Clemens Adrian 2179
AGM Knight David 1983 2 0 – 1 2 FM Rubingh Otto 2146
De Jongh Benno 1971 2 ½ – ½ 2 Hilwerda Jonas 2130
Koedijk Klaas Jan 1681 0 – 1 2 Rupert Casper 2036
Jelic Bruno 2030 2 1 – 0 2 Aden Meino 1958
Kunnen Ruurd 1924 1 – 0 2 Zuiderweg Hiddo 1920
Huizinga Egbert 1772 2 ½ – ½ Nicolai Amir 2065
Kuitert Christian 2009 0 – 1 2 Noordenbos Daan 1792

Stand na ronde 3

Rk. SNo   Naam Rtg Pts.
1 1 GM Ernst Sipke 2541 3,0
2 8 Klapwijk Bram 2203 3,0
3 2 IM Van Foreest Lucas 2474 2,5
4 FM Maatman Nick 2354 2,5
5 12 De Groot Hendrik 2140 2,5
6 5 FM De Boer Eelke 2318 2,5
7 7 Elgersma Simon 2239 2,5
8 52 Koedijk Klaas Jan 1681 2,5
9 6 FM Pel Bonno 2248 2,0
10 19 Pham Khoi 2001 2,0
11 23 Aden Meino 1958 2,0
12 3 Geurink Jasper 2361 2,0
13 20 AGM Knight David 1983 2,0
14 22 De Jongh Benno 1971 2,0
15 16 Jelic Bruno 2030 2,0

Indeling ronde3

Bo.   Naam Rtg Pts. uitslagen Pts.   Naam Rtg
1 GM Ernst Sipke 2541 2 1 – 0 2 FM Pel Bonno 2248
2 FM De Boer Eelke 2318 2  ½ – ½ 2 IM Van Foreest Lucas 2474
3 Geurink Jasper 2361 2 0 – 1 2 Klapwijk Bram 2203
4 Elgersma Simon 2239 2 ½ – ½ 2 FM Maatman Nick 2354
5 De Groot Hendrik 2140 1 – 0 2 Waskowsky Gregor 1497
6 Salihbegovic Edim 1923 1 0 – 1 1 FM Clemens Adrian 2179
7 Zuiderweg Hiddo 1920 1 1 – 0 1 De Boer Bas 2164
8 FM Rubingh Otto 2146 1 1 – 0 1 Van Der Knaap Jan 1911
9 Hilwerda Jonas 2130 1 1 – 0 1 Van De Poel Taco 1899
10 Spears Russell 1843 1 0 – 1 1 Rupert Casper 2036
11 Lucas Fred 1804 0 – 1 1 Jelic Bruno 2030
12 Keuning Selwin 2013 1 1 – 0 1 Vermeulen Frans 1883

Ronde 2

Klapwijk,Bram (2203) – Spears,Russell (1843) [D36]

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 d5 4.cxd5 exd5 5.Bg5 Be7 6.Qc2 Nbd7 7.e3 0–0 8.Bd3 Re8 9.Nge2 Nf8 10.0–0 c6 11.f3 Nh5 12.Bxe7 Qxe7 13.e4 dxe4 14.fxe4 Be6 15.e5 Red8 16.Ne4 Rac8 17.h3 Qh4 18.Rf3 g6 19.Raf1 Ng7 20.Rf4 Qe7 21.Nf6+ Kh8 22.Rh4 Nh5 23.Qc1 c5

24.Qh6 Rc6 25.Rxh5 Bc4 26.Qxh7+ 1–0

 

  Naam Rtg Pts. Uitslagen Pts.   Naam Rtg
FM Clemens Adrian 2179 1 0 – 1 1 GM Ernst Sipke 2541
IM Van Foreest Lucas 2474 1 1 – 0 1 FM Rubingh Otto 2146
De Boer Bas 2164 1 0 – 1 1 Geurink Jasper 2361
FM Maatman Nick 2354 1 1 – 0 1 Hilwerda Jonas 2130
Jelic Bruno 2030 1 0 – 1 1 FM De Boer Eelke 2318
FM Pel Bonno 2248 1 1 – 0 1 Keuning Selwin 2013
Rondhuis Jaap 1868 1 0 – 1 1 Elgersma Simon 2239
Klapwijk Bram 2203 1 1 – 0 1 Spears Russell 1843
Nicolai Amir 2065 ½ ½ – ½ ½ Den Boer Paul 1974
Rupert Casper 2036 0 1 – 0 ½ Bishoen Bob 1868
Kuitert Christian 2009 0 ½ – ½ 1 Lucas Fred 1804
Pham Khoi 2001 0 1 – 0 1 Noordenbos Daan 1792

Ronde 1:

Knight,David (1983) – Van Foreest,Lucas (2474) [C54]

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.d4 exd4 4.Bc4 Bc5 5.c3 Nf6 6.Bg5 h6 7.cxd4 Nxd4 8.Nxd4 hxg5 9.e5 Rh4 10.exf6 Rxd4 11.Qe2+ Kf8 12.fxg7+ Kg8 13.0–0 d5 14.Bd3 Qf6 15.Qe8+ Kxg7 16.Bc2

16… Bh3 17.Qe3 Bxg2 18.Re1 Rg4  0–1

Indeling ronde 1

Naam Rtg Uitslagen Naam Rtg
GM Ernst Sipke 2541 1 – 0 Pham Khoi 2001
AGM Knight David 1983 0 – 1 IM Van Foreest Lucas 2474
Geurink Jasper 2361 1 – 0 De Jongh Benno 1971
Aden Meino 1958 0 – 1 FM Maatman Nick 2354
FM De Boer Eelke 2318 1 – 0 Zuiderweg Edwin 1947
Kunnen Ruurd 1924 0 – 1 FM Pel Bonno 2248
Elgersma Simon 2239 1 – 0 Salihbegovic Edim 1923
Zuiderweg Hiddo 1920 0 – 1 Klapwijk Bram 2203
FM Clemens Adrian 2179 1 – 0 Van Der Knaap Jan 1911
Abma Klaas 1909 0 – 1 De Boer Bas 2164
FM Rubingh Otto 2146 1 – 0 Van De Poel Taco 1899
Konnen Timo 1888 0 – 1 De Groot Hendrik 2140

You may also like...

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *