Grand Chess Tour: Ivoorkust, Magnus Carlsen wint met 19 uit 27

 

De 2019 Ivoorkust Rapid & Blitz is één van de vier nieuwe evenementen die deel zullen uitmaken van de Grand Chess Tour in 2019. Het toernooi wordt mogelijk gemaakt door een partnerschap tussen Vivendi SA, Canal + Group en het Pullman Abidjan Hotel. Het toernooi wordt de eerste stop tijdens de Grand Chess Tour van 2019 en zal het eerste toernooi op het Afrikaanse continent zijn waar ooit de regerend wereldkampioen schaken zal deelnemen. Deelnemers zullen strijden om 9 rapid parijen en 18 partijen voor een totale prijzenpot van  150.000. dollar.

Blitz eindstand:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2780 * * 1 1 1 0 ½ 1 ½ 0 1 0 ½ ½ 1 1 0 1 1 1 12 2890
2 Carlsen, Magnus g NOR 2861 0 0 * * ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 ½ 1 11.5 2858
3 Nakamura, Hikaru g USA 2761 0 1 ½ 0 * * ½ 1 ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 1 ½ 1 0 ½ 11 2847
4 Nepomniachtchi, Ian g RUS 2773 ½ 0 ½ ½ ½ 0 * * 0 ½ ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 1 1 1 10.5 2822
5 Karjakin, Sergey g RUS 2752 ½ 1 0 0 ½ ½ 1 ½ * * ½ ½ 0 0 ½ 1 0 1 1 1 9.5 2789
6 So, Wesley g USA 2754 0 1 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ * * ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 8.5 2747
7 Ding, Liren g CHN 2805 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 0 0 1 1 ½ 0 * * ½ ½ 1 ½ 1 0 8.5 2741
8 Wei, Yi g CHN 2736 0 0 ½ 0 ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ * * 1 ½ 1 1 7.5 2713
9 Topalov, Veselin g BUL 2740 1 0 0 0 ½ 0 ½ 0 1 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ * * 0 ½ 5.5 2628
10 Amin, Bassem g EGY 2704 0 0 ½ 0 1 ½ 0 0 0 0 ½ ½ 0 1 0 0 1 ½ * * 5.5 2632

Uitslagen blitz, zaterdag 11 mei 2018

Blitz
Round 1
No. White Result Black
1 Amin Bassem ½ – ½ Carlsen Magnus
2 Nakamura Hikaru ½ – ½ Wei Yi
3 Vachier-Lagrave Maxime 1 – 0 So Wesley
4 Ding Liren 0 – 1 Nepomniachtchi Ian
5 Topalov Veselin 1 – 0 Karjakin Sergey
Round 2
No. White Result Black
1 Carlsen Magnus 0 – 1 Vachier-Lagrave Maxime
2 So Wesley ½ – ½ Ding Liren
3 Nakamura Hikaru 0 – 1 Amin Bassem
4 Wei Yi ½ – ½ Karjakin Sergey
5 Nepomniachtchi Ian ½ – ½ Topalov Veselin
Round 3
No. White Result Black
1 Vachier-Lagrave Maxime 1 – 0 Nakamura Hikaru
2 Ding Liren ½ – ½ Carlsen Magnus
3 Topalov Veselin ½ – ½ So Wesley
4 Amin Bassem 0 – 1 Wei Yi
5 Karjakin Sergey 1 – 0 Nepomniachtchi Ian
Round 4
No. White Result Black
1 Amin Bassem 0 – 1 Vachier-Lagrave Maxime
2 So Wesley ½ – ½ Karjakin Sergey
3 Carlsen Magnus 1 – 0 Topalov Veselin
4 Wei Yi 0 – 1 Nepomniachtchi Ian
5 Nakamura Hikaru 1 – 0 Ding Liren
Round 5
No. White Result Black
1 Topalov Veselin ½ – ½ Nakamura Hikaru
2 Vachier-Lagrave Maxime 1 – 0 Wei Yi
3 Karjakin Sergey 0 – 1 Carlsen Magnus
4 Ding Liren 1 – 0 Amin Bassem
5 Nepomniachtchi Ian ½ – ½ So Wesley
Round 6
No. White Result Black
1 Nakamura Hikaru ½ – ½ Karjakin Sergey
2 Wei Yi ½ – ½ So Wesley
3 Vachier-Lagrave Maxime ½ – ½ Ding Liren
4 Carlsen Magnus ½ – ½ Nepomniachtchi Ian
5 Amin Bassem 1 – 0 Topalov Veselin
Round 7
No. White Result Black
1 So Wesley ½ – ½ Carlsen Magnus
2 Topalov Veselin 1 – 0 Vachier-Lagrave Maxime
3 Nepomniachtchi Ian ½ – ½ Nakamura Hikaru
4 Ding Liren ½ – ½ Wei Yi
5 Karjakin Sergey 1 – 0 Amin Bassem
Round 8
No. White Result Black
1 Nakamura Hikaru 1 – 0 So Wesley
2 Wei Yi ½ – ½ Carlsen Magnus
3 Vachier-Lagrave Maxime ½ – ½ Karjakin Sergey
4 Amin Bassem 0 – 1 Nepomniachtchi Ian
5 Ding Liren 1 – 0 Topalov Veselin
Round 9
No. White Result Black
1 Carlsen Magnus ½ – ½ Nakamura Hikaru
2 So Wesley ½ – ½ Amin Bassem
3 Nepomniachtchi Ian ½ – ½ Vachier-Lagrave Maxime
4 Topalov Veselin 0 – 1 Wei Yi
5 Karjakin Sergey 0 – 1 Ding Liren
Round 10
No. White Result Black
1 Wei Yi 0 – 1 Nakamura Hikaru
2 Carlsen Magnus 1 – 0 Amin Bassem
3 So Wesley 1 – 0 Vachier-Lagrave Maxime
4 Nepomniachtchi Ian 1 – 0 Ding Liren
5 Karjakin Sergey 1 – 0 Topalov Veselin
Round 11
No. White Result Black
1 Karjakin Sergey 1 – 0 Wei Yi
2 Topalov Veselin 0 – 1 Nepomniachtchi Ian
3 Ding Liren 0 – 1 So Wesley
4 Vachier-Lagrave Maxime 1 – 0 Carlsen Magnus
5 Amin Bassem ½ – ½ Nakamura Hikaru
Round 12
No. White Result Black
1 Wei Yi 1 – 0 Amin Bassem
2 Nakamura Hikaru 1 – 0 Vachier-Lagrave Maxime
3 Carlsen Magnus ½ – ½ Ding Liren
4 So Wesley ½ – ½ Topalov Veselin
5 Nepomniachtchi Ian ½ – ½ Karjakin Sergey
Round 13
No. White Result Black
1 Nepomniachtchi Ian ½ – ½ Wei Yi
2 Karjakin Sergey ½ – ½ So Wesley
3 Topalov Veselin 0 – 1 Carlsen Magnus
4 Ding Liren ½ – ½ Nakamura Hikaru
5 Vachier-Lagrave Maxime 1 – 0 Amin Bassem
Round 14
No. White Result Black
1 Wei Yi 0 – 1 Vachier-Lagrave Maxime
2 Amin Bassem 1 – 0 Ding Liren
3 Nakamura Hikaru 1 – 0 Topalov Veselin
4 Carlsen Magnus 1 – 0 Karjakin Sergey
5 So Wesley ½ – ½ Nepomniachtchi Ian
Round 15
No. White Result Black
1 Nepomniachtchi Ian ½ – ½ Carlsen Magnus
2 Karjakin Sergey ½ – ½ Nakamura Hikaru
3 Ding Liren ½ – ½ Vachier-Lagrave Maxime
4 So Wesley ½ – ½ Wei Yi
5 Topalov Veselin ½ – ½ Amin Bassem
Round 16
No. White Result Black
1 Carlsen Magnus ½ – ½ So Wesley
2 Vachier-Lagrave Maxime 1 – 0 Topalov Veselin
3 Nakamura Hikaru 1 – 0 Nepomniachtchi Ian
4 Wei Yi ½ – ½ Ding Liren
5 Amin Bassem 0 – 1 Karjakin Sergey
Round 17
No. White Result Black
1 So Wesley 0 – 1 Nakamura Hikaru
2 Carlsen Magnus 1 – 0 Wei Yi
3 Karjakin Sergey 1 – 0 Vachier-Lagrave Maxime
4 Nepomniachtchi Ian 1 – 0 Amin Bassem
5 Topalov Veselin ½ – ½ Ding Liren
Round 18
No. White Result Black
1 Nakamura Hikaru 0 – 1 Carlsen Magnus
2 Amin Bassem ½ – ½ So Wesley
3 Vachier-Lagrave Maxime 1 – 0 Nepomniachtchi Ian
4 Wei Yi ½ – ½ Topalov Veselin
5 Ding Liren 1 – 0 Karjakin Sergey

Stand na ronde 9 Rapid (eindstand)

Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 TPR
1 Carlsen, Magnus g NOR 2861 * ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 1 1 3029
2 Nakamura, Hikaru g USA 2761 ½ * ½ 1 1 ½ 1 ½ 0 1 6 2892
3 So, Wesley g USA 2754 0 ½ * ½ ½ ½ ½ 1 1 1 2848
4 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2780 0 0 ½ * ½ 1 1 ½ 1 1 2845
5 Ding, Liren g CHN 2805 ½ 0 ½ ½ * 0 ½ 1 1 1 5 2805
6 Wei, Yi g CHN 2736 0 ½ ½ 0 1 * ½ ½ 1 ½ 2770
7 Topalov, Veselin g BUL 2740 ½ 0 ½ 0 ½ ½ * ½ 0 ½ 3 2644
8 Karjakin, Sergey g RUS 2752 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ * ½ ½ 3 2643
9 Amin, Bassem g EGY 2704 0 1 0 0 0 0 1 ½ * 0 2607
10 Nepomniachtchi, Ian g RUS 2773 0 0 0 0 0 ½ ½ ½ 1 * 2599

Uitslagen Rapid

Round 1
No. White Result Black
1 Nakamura Hikaru 1 – 0 Vachier-Lagrave Maxime
2 Karjakin Sergey ½ – ½ Nepomniachtchi Ian
3 Carlsen Magnus 1 – 0 So Wesley
4 Topalov Veselin ½ – ½ Wei Yi
5 Amin Bassem 0 – 1 Ding Liren
Round 2
No. White Result Black
1 Vachier-Lagrave Maxime ½ – ½ Ding Liren
2 Wei Yi 1 – 0 Amin Bassem
3 So Wesley ½ – ½ Topalov Veselin
4 Nepomniachtchi Ian 0 – 1 Carlsen Magnus
5 Nakamura Hikaru ½ – ½ Karjakin Sergey
Round 3
No. White Result Black
1 Karjakin Sergey ½ – ½ Vachier-Lagrave Maxime
2 Carlsen Magnus ½ – ½ Nakamura Hikaru
3 Topalov Veselin ½ – ½ Nepomniachtchi Ian
4 Amin Bassem 0 – 1 So Wesley
5 Ding Liren 0 – 1 Wei Yi
Round 4
No. White Result Black
1 Vachier-Lagrave Maxime 1 – 0 Wei Yi
2 So Wesley ½ – ½ Ding Liren
3 Nepomniachtchi Ian 1 – 0 Amin Bassem
4 Nakamura Hikaru 1 – 0 Topalov Veselin
5 Karjakin Sergey 0 – 1 Carlsen Magnus
Round 5
No. White Result Black
1 Carlsen Magnus 1 – 0 Vachier-Lagrave Maxime
2 Topalov Veselin ½ – ½ Karjakin Sergey
3 Amin Bassem 1 – 0 Nakamura Hikaru
4 Ding Liren 1 – 0 Nepomniachtchi Ian
5 Wei Yi ½ – ½ So Wesley
Round 6
No. White Result Black
1 Vachier-Lagrave Maxime ½ – ½ So Wesley
2 Nepomniachtchi Ian ½ – ½ Wei Yi
3 Nakamura Hikaru 1 – 0 Ding Liren
4 Karjakin Sergey ½ – ½ Amin Bassem
5 Carlsen Magnus ½ – ½ Topalov Veselin
Round 7
No. White Result Black
1 Topalov Veselin 0 – 1 Vachier-Lagrave Maxime
2 Amin Bassem 0 – 1 Carlsen Magnus
3 Ding Liren 1 – 0 Karjakin Sergey
4 Wei Yi ½ – ½ Nakamura Hikaru
5 So Wesley 1 – 0 Nepomniachtchi Ian
Round 8
No. White Result Black
1 Vachier-Lagrave Maxime 1 – 0 Nepomniachtchi Ian
2 Nakamura Hikaru ½ – ½ So Wesley
3 Karjakin Sergey ½ – ½ Wei Yi
4 Carlsen Magnus ½ – ½ Ding Liren
5 Topalov Veselin 0 – 1 Amin Bassem
Round 9
No. White Result Black
1 Amin Bassem 0 – 1 Vachier-Lagrave Maxime
2 Ding Liren ½ – ½ Topalov Veselin
3 Wei Yi 0 – 1 Carlsen Magnus
4 So Wesley 1 – 0 Karjakin Sergey
5 Nepomniachtchi Ian 0 – 1 Nakamura Hikaru

Spelers:

1  Carlsen, Magnus 2867
2  Nakamura, Hikaru 2805
3  Vachier-Lagrave, Maxime 2792
4  Ding, Liren 2786
5  Nepomniachtchi, Ian 2776
6  Karjakin, Sergey 2773
7  So, Wesley 2772
8  Wei, Yi 2737
9  Topalov, Veselin 2736
10  Amin, Bassem 2683

 

Schema
Rapid
Rtijd May-08 Time (GMT) May-09 Tijd May-10
19:00 Round 1 19:00 Round 4 19:00 Round 7
20:30 Round 2 20:30 Round 5 20:30 Round 8
22:00 Round 3 22:00 Round 6 22:00 Round 9
Blitz
Tijd May-11 Tijd May-12
16:00 Round 1 16:00 Round 10
16:30 Round 2 16:30 Round 11
17:00 Round 3 17:00 Round 12
17:30 Round 4 17:30 Round 13
18:00 Round 5 18:00 Round 14
18:30 Round 6 18:30 Round 15
19:00 Round 7 19:00 Round 16
19:30 Round 8 19:30 Round 17
20:00 Round 9 20:00 Round 18
20:30 Playoffs

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *