Loek van Wely en Casper Schoppen winnen HSG Open 2019

 

Loek van Wely en Casper Schoppen (foto: Erika Sziva)

Eindstand:

Rank Name Score Fed. M/F Rating TPR W-We BH SB 1 2 3 4 5 6
1 GM Van Wely, Loek 5.5 NED M 2604 2729 0.57 24 21.25 1 1 1 ½ 1 1
2 IM Schoppen, Casper 5.5 NED M 2464 2732 1.65 22.5 19.75 1 1 1 ½ 1 1
3 GM Burg, Twan 5 NED M 2523 2545 0.26 22.5 18.25 1 ½ 1 ½ 1 1
4 IM Beerdsen, Thomas 4.5 NED M 2488 2370 -0.61 22 16.25 1 ½ 1 ½ 1 ½
5 IM Van de Griendt, Jan Willem 4.5 NED M 2332 2384 0.44 21 14 1 ½ 1 1 0 1
6 IM Ten Hertog, Hugo 4.5 NED M 2482 2478 0.15 20.5 12.5 1 1 1 ½ 0 1
7 IM Wiersma, Eelke 4.5 NED M 2332 2516 1.16 19.5 14.75 = ½ 1 1 1 ½
8 FM Heemskerk, Wim 4.5 NED M 2221 2254 0.32 16.5 12.25 ½ ½ ½ 1 1 1
9 IM Ootes, Lars 4 NED M 2355 2394 0.32 21 12.5 = 1 1 ½ 1 0
10 IM Lanchava, Tea 4 NED F 2314 2309 0.03 21 12.5 1 ½ 1 ½ 0 1

Twan Burg ongedeeld nummer 2 (foto: Erika Sziva)

De nummers 4-8. vlnr: Henk Cornelissen (toernooidirecteur), Eelke Wiersma, Thomas Beerdsen, Jan Willem van de Griendt, Hugo ten Hertog, Wim Heemskerk (foto: Erika Sziva)

Casper Schoppen (foto: Robert Klomp)

David Miedema (foto: Robert Klomp)

Erwin L’Ami (foto: Robert Klomp)

Hugo ten hertog (foto: Robert Klomp)

Richard Vedder (foto Robert Klomp)

Tea Lanchava (foto: Robert Klomp)

Indeling ronde 6

Table White Score Fed. Rating Uitslagen Black Score Fed. Rating
1 IM Miedema, David 4 NED 2374 0 – 1 GM Van Wely, Loek 4.5 NED 2604
2 IM Schoppen, Casper 4.5 NED 2464 1 – 0 GM Nijboer, Friso 4 NED 2488
3 GM Burg, Twan 4 NED 2523 1 – 0 IM Ootes, Lars 4 NED 2355
4 IM Wiersma, Eelke 4 NED 2332 ½-½ IM Beerdsen, Thomas 4 NED 2488
5 CM Rademakers, Evert 3.5 NED 2247 0 – 1 IM Ten Hertog, Hugo 3.5 NED 2482
6 IM De Rover, Yong Hoon 3.5 NED 2395 ½-½ FM Vedder, Richard 3.5 NED 2290
7 IM Zwirs, Nico 3.5 NED 2387 0 – 1 FM Heemskerk, Wim 3.5 NED 2221
8 IM Van de Griendt, Jan Willem 3.5 NED 2332 1 – 0 FM Fieberg, Samuel 3.5 GER 2185
9 FM Van der Poel, Henk 3 NED 2241 1 – 0 Brouwer, Timon 3.5 NED 2003
10 GM L’Ami, Erwin 3 NED 2648 1 – 0 WFM Schulze, Lara 3 GER 2160
11 FM Roebers, Jan 3 NED 2097 0 – 1 IM Lanchava, Tea 3 NED 2314

Partijen ronde 6

Stand na ronde 5

Rank Name Score Fed. Rating TPR W-We 1 2 3 4 5
1 GM Van Wely, Loek 4.5 NED 2604 2684 0.36 1 1 1 ½ 1
2 IM Schoppen, Casper 4.5 NED 2464 2665 1.12 1 1 1 ½ 1
3 GM Burg, Twan 4 NED 2523 2495 -0.02 1 ½ 1 ½ 1
4 GM Nijboer, Friso 4 NED 2488 2415 -0.26 1 ½ ½ 1 1
5 IM Beerdsen, Thomas 4 NED 2488 2386 -0.4 1 ½ 1 ½ 1
6 IM Miedema, David 4 NED 2374 2413 0.11 = ½ 1 1 1
7 IM Ootes, Lars 4 NED 2355 2511 0.6 = 1 1 ½ 1
8 IM Wiersma, Eelke 4 NED 2332 2560 0.95 = ½ 1 1 1
9 IM Ten Hertog, Hugo 3.5 NED 2482 2441 -0.06 1 1 1 ½ 0
10 IM De Rover, Yong Hoon 3.5 NED 2395 2330 -0.23 = 1 ½ 1 ½
11 IM Zwirs, Nico 3.5 NED 2387 2361 -0.02 1 1 0 ½ 1

 

Speelzaal groep A (foto: Robert Klomp)

Loek van Wely op weg naar de eerste plaats? (foto: Robert Klomp)

Machteld van Foreest in denkstand foto: Robert Klomp)

Indeling ronde 5

Table White Score Fed. Rating Uitslagen Black Score Fed. Rating
1 GM Van Wely, Loek 3.5 NED 2604 1 – 0 IM Van de Griendt, Jan Willem 3.5 NED 2332
2 IM Ten Hertog, Hugo 3.5 NED 2482 0 – 1 IM Schoppen, Casper 3.5 NED 2464
3 IM Wiersma, Eelke 3 NED 2332 1 – 0 GM L’Ami, Erwin 3 NED 2648
4 IM Lanchava, Tea 3 NED 2314 0 – 1 GM Burg, Twan 3 NED 2523
5 GM Nijboer, Friso 3 NED 2488 1 – 0 FM De Ruiter, Danny 3 NED 2309
6 IM Beerdsen, Thomas 3 NED 2488 1 – 0 FM Bekker, Stefan 3 NED 2262
7 FM Fieberg, Samuel 3 GER 2185 ½-½ IM De Rover, Yong Hoon 3 NED 2395
8 Zoun, Rogier 3 NED 1971 0 – 1 IM Miedema, David 3 NED 2374
9 IM Ootes, Lars 3 NED 2355 1 – 0 Wunnink, Michael 3 NED 2213
10 Kusnetsov, Mark 2.5 GER 2142 0 – 1 IM Zwirs, Nico 2.5 NED 2387
11 FM Vedder, Richard 2.5 NED 2290 1 – 0 Keetman, Maaike 2.5 NED 2139

Partijen ronde 5

Stand na ronde 4

Rank Name Score Fed. Rating TPR W-We 1 2 3 4
1 GM Van Wely, Loek 3.5 NED 2604 2651 0.19 1 1 1 ½
2 IM Ten Hertog, Hugo 3.5 NED 2482 2586 0.47 1 1 1 ½
3 IM Schoppen, Casper 3.5 NED 2464 2590 0.59 1 1 1 ½
4 IM Van de Griendt, Jan Willem 3.5 NED 2332 2426 0.31 1 ½ 1 1
5 GM L’Ami, Erwin 3 NED 2648 2441 -0.68 0 1 1 1
6 GM Burg, Twan 3 NED 2523 2434 -0.25 1 ½ 1 ½
7 GM Nijboer, Friso 3 NED 2488 2335 -0.53 1 ½ ½ 1
8 IM Beerdsen, Thomas 3 NED 2488 2295 -0.61 1 ½ 1 ½
9 IM De Rover, Yong Hoon 3 NED 2395 2393 0.04 = 1 ½ 1
10 IM Miedema, David 3 NED 2374 2384 0.03 = ½ 1 1

Indeling ronde 4

Table White Score Fed. Rating Uitslag Black Score Fed. Rating
1 IM Schoppen, Casper 3 NED 2464 ½-½ GM Van Wely, Loek 3 NED 2604
2 GM Burg, Twan 2.5 NED 2523 ½-½ IM Ten Hertog, Hugo 3 NED 2482
3 IM Beerdsen, Thomas 2.5 NED 2488 ½-½ FM Fieberg, Samuel 2.5 GER 2185
4 FM De Ruiter, Danny 2.5 NED 2309 ½-½ IM Ootes, Lars 2.5 NED 2355
5 IM Van de Griendt, Jan Willem 2.5 NED 2332 1 – 0 FM Roebers, Jan 2.5 NED 2097
6 FM Bekker, Stefan 2.5 NED 2262 ½-½ IM Lanchava, Tea 2.5 NED 2314
7 GM L’Ami, Erwin 2 NED 2648 1 – 0 CM Rademakers, Evert 2.5 NED 2247
8 Doggers, Peter 2 NED 2144 0 – 1 GM Nijboer, Friso 2 NED 2488
9 IM De Rover, Yong Hoon 2 NED 2395 1 – 0 Roehr, Tobias 2 GER 2208
10 IM Zwirs, Nico 2 NED 2387 ½-½ WFM Schulze, Lara 2 GER 2160

Partijen ronde 4

Stand na ronde 3

Rank Naam Score Fed. Rating TPR W-We
1 GM Van Wely, Loek 3 NED 2604 3065 0.38
2 IM Ten Hertog, Hugo 3 NED 2482 2958 0.41
3 IM Schoppen, Casper 3 NED 2464 2937 0.4
4 GM Burg, Twan 2.5 NED 2523 2433 -0.19
5 IM Beerdsen, Thomas 2.5 NED 2488 2356 -0.25
6 IM Ootes, Lars 2.5 NED 2355 2890 0.35
7 IM Van de Griendt, Jan Willem 2.5 NED 2332 2360 0.1
8 IM Lanchava, Tea 2.5 NED 2314 2348 0.11
9 FM De Ruiter, Danny 2.5 NED 2309 2315 0.03
10 FM Bekker, Stefan 2.5 NED 2262 2797 0.35
11 CM Rademakers, Evert 2.5 NED 2247 2751 0.31
12 Wunnink, Michael 2.5 NED 2213 2226 0.05
13 FM Fieberg, Samuel 2.5 GER 2185 2256 0.25
14 FM Roebers, Jan 2.5 NED 2097 2867 0.94
15 GM L’Ami, Erwin 2 NED 2648 2373 -0.76

Ronde 3

Table White Score Fed. Rating Uitslagen Black Score Fed. Rating
1 GM Van Wely, Loek 2 NED 2604 1 – 0 IM Zwirs, Nico 2 NED 2387
2 IM Ten Hertog, Hugo 2 NED 2482 1 – 0 Visser, Henk-Jan 2 NED 2249
3 Roehr, Tobias 2 GER 2208 0 – 1 IM Schoppen, Casper 2 NED 2464
4 Damen, Jip 1.5 NED 2175 0 – 1 GM Burg, Twan 1.5 NED 2523
5 GM Nijboer, Friso 1.5 NED 2488 ½-½ WFM Schulze, Lara 1.5 GER 2160
6 FM Tabak, Stefan 1.5 NED 2183 0 – 1 IM Beerdsen, Thomas 1.5 NED 2488
7 FM Overeem, Marc 1.5 NED 2158 ½-½ IM De Rover, Yong Hoon 1.5 NED 2395
8 IM Ootes, Lars 1.5 NED 2355 1 – 0 Hummel, Paul 1.5 NED 2115
9 Kusnetsov, Mark 1.5 GER 2142 0 – 1 IM Van de Griendt, Jan Willem 1.5 NED 2332
10 IM Lanchava, Tea 1.5 NED 2314 1 – 0 CM Elgersma, Simon 1.5 NED 2099

Partijen ronde 3

Ronde 2

Table White Score Fed. Rating Result Black Score Fed. Rating
1 Floor, Dirk 1 NED 2184 0-1 GM Van Wely, Loek 1 NED 2604
2 GM Burg, Twan 1 NED 2523 ½-½ FM Tabak, Stefan 1 NED 2183
3 Damen, Jip 1 NED 2175 ½-½ GM Nijboer, Friso 1 NED 2488
4 IM Beerdsen, Thomas 1 NED 2488 ½-½ Kusnetsov, Mark 1 GER 2142
5 Doggers, Peter 1 NED 2144 0-1 IM Ten Hertog, Hugo 1 NED 2482
6 IM Schoppen, Casper 1 NED 2464 1-0 Keetman, Maaike 1 NED 2139
7 Hommes, Elmar 1 NED 2123 0-1 IM Zwirs, Nico 1 NED 2387
8 IM Van de Griendt, Jan Willem 1 NED 2332 ½-½ De Boer, Bas 1 NED 2102
9 Hummel, Paul 1 NED 2115 ½-½ IM Lanchava, Tea 1 NED 2314
10 FM Roebers, Jan 1 NED 2097 1-0 FM Vedder, Richard 1 NED 2290

Partijen ronde 2

 

 

Ronde 1

Table White Score Fed. Rating Result Black Score Fed. Rating
1 Taal, Rieks 0 NED 2090 1-0 GM L’Ami, Erwin 0 NED 2648
2 GM Van Wely, Loek 0 NED 2604 1-0 CM Van ‘t Hof, Eric 0 NED 2083
3 Straat, Evert-Jan 0 NED 2079 0-1 GM Burg, Twan 0 NED 2523
4 GM Nijboer, Friso 0 NED 2488 1-0 Vlaming, Jos 0 NED 2079
5 Berrevoets, Jeroen 0 NED 2065 * 0-1 IM Beerdsen, Thomas 0 NED 2488
6 IM Ten Hertog, Hugo 0 NED 2482 1-0 Pietrow, Andrzej 0 NED 2053
7 Cebula, Jerzy 0 NED 2038 0-1 IM Schoppen, Casper 0 NED 2464
8 IM Zwirs, Nico 0 NED 2387 1-0 Jonsson, Gauti Pall 0 ISL 2033
9 Hellenberg, Jan 0 NED 2018 0-1 IM Van de Griendt, Jan Willem 0 NED 2332
10 IM Lanchava, Tea 0 NED 2314 1-0 Manshanden, Nick 0 NED 2010

Locatie: 

Partijen ronde 1

Amrâth Hotel Lapershoek Arenapark
Utrechtseweg 16
1213 TS Hilversum

6 rondes Zwitsers toernooi met:

Groep A > 1900 (Fide rating)
Groep B > 1550 en < 1950 (Fide rating; indien deze niet aanwezig, dan KNSB rating)
Groep C < 1600 (KNSB rating)

Vierkampen (KNSB rating; indien deze niet aanwezig, dan Fide rating)

De spelers van de A- en B-groep krijgen hun definitieve FIDE-rating voor het toernooi van de 1 juni lijst. De spelers van de C-groep en vierkampen krijgen hun definitieve KNSB-rating van de 1 mei lijst. Het is mogelijk dat door een verandering van de rating u in een andere groep terecht kunt komen.

Speeltempo
1 uur en 50 minuten voor de hele partij + 10 seconden per zet, vanaf zet 1

Speeltijden A, B en C groep
Vrijdag: 12:30 – 16:30 en 18:30 – 22:30 uur
Zaterdag: 12:30 – 16:30 en 18:30 – 22:30 uur
Zondag: 09:30 – 13:30 en 14:15 – 18:15 uur

Top Deelnemers:

Naam FIDE titel FIDE rating Nationaliteit
Erwin l’Ami GM 2648 NED
Loek van Wely GM 2600 NED
Twan Burg GM 2532 NED
Miguoel Admiraal IM 2507 NED
Friso Nijboer GM 2493 NED
Thomas Beerdsen IM 2488 NED
Hugo ten Hertog IM 2478 NED
Casper Schoppen IM 2464 NED
Yong Hoon de Rover IM 2395 NED
Jonas Hacker FM 2390 GER
Nico Zwirs IM 2387 NED

1 reactie

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *