19e Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi 2015; Baduur Jobava wint toernooi

Vlissingen_cover

DSC02432

Baduur Jobava tijdens de prijs uitreiking (foto: Erika Sziva)

Na de ronde maar voor de prijsuitreiking spelen de nummers één en twee doorgeefschaak (foto: Erika Sziva)

Na de ronde maar voor de prijsuitreiking spelen de nummers één en twee doorgeefschaak (foto: Erika Sziva)

DSC02402

Voor de laatste ronde wilden Jabuur Jobava en Jan Werle graag op de foto (foto: Erika Sziva)

Ronde 9

 

Eindstand

Positie Titel Naam land Rtg Punten TPR rtg+/-
1 GM Jobava Baadur GEO 2664 8.0 2745 6.9
2 IM Van Foreest Jorden NED 2519 7.5 2607 10.6
3 IM Wan Yunguo CHN 2472 7.0 2618 18.2
4 GM Werle Jan NED 2525 7.0 2590 9.1
5 GM Landa Konstantin RUS 2624 7.0 2653 5.4
6 GM Krasenkow Michal POL 2616 7.0 2573 -2.1
7 FM Ten Hertog Hugo NED 2383 7.0 2567 43.6
8 IM Prasanna Raghuram Rao IND 2424 7.0 2442 3.3
9 GM Moradiabadi Elshan IRI 2587 6.5 2592 3.3
10 IM Palit Somak IND 2345 6.5 2384 6.9
11 Mu Ke CHN 2380 6.5 2507 17.2
12 GM Ikonnikov Vyacheslav RUS 2519 6.5 2415 -8.0
13 IM Leenhouts Koen NED 2422 6.5 2403 0.1
14 GM Ankit R. Rajpara IND 2460 6.5 2471 3.9
15 IM De Jong Migchiel NED 2319 6.5 2385 9.2
.. .. .. .. .. .. .. ..
22 GM Van Wely Loek NED 2654 6.0 2518 -12.0
Elshan Moradiabadi - Baduur Jobava 43... Lb5 0-1

Elshan Moradiabadi – Baduur Jobava 43… Lb5 0-1

Loek van Wely - Hugo ten Hertog (foto: de Pion)

Loek van Wely – Hugo ten Hertog (foto: de Pion)

 

Van Wely - Den Hertog  64...Txg1  0-1

Van Wely – Den Hertog 64…Txg1 0-1

Indeling ronde 9 (zaterdag: aanvang 11:30)

Titel Naam Rtg Uitslagen Titel Naam Rtg
GM Moradiabadi Elshan 2587 0- 1 GM Jobava Baadur 2664
GM Krasenkow Michal 2616 ½ – ½ GM Landa Konstantin 2624
GM Werle Jan 2525 ½ – ½ IM Wan Yunguo 2472
GM Ernst Sipke 2544 1 – 0 IM Van Foreest Jorden 2519
GM Van Wely Loek 2654  0- 1 FM Ten Hertog Hugo 2383
IM Das Arghyadip 2485 ½ – ½ IM Palit Somak 2345
GM Ankit R. Rajpara 2460  ½ – ½ Mu Ke 2380
IM Prasanna Raghuram Rao 2424 1 – 0 Linster Philippe 2219
FM Erwich Frank 2358 ½ – ½ IM Leenhouts Koen 2422
GM Ikonnikov Vyacheslav 2519 1 – 0 Lam Daniel King-Wai 2098

Partijen ronde 9

Stand na ronde 8

Positie Titel Naam Land Rtg Punten TPR rtg+/-
1 GM Jobava Baadur GEO 2664 7 2706 3
2 GM Landa Konstantin RUS 2624 6.5 2661 5.5
3 IM Wan Yunguo CHN 2472 6.5 2633 17.5
4 GM Moradiabadi Elshan IRI 2587 6.5 2647 7.2
5 GM Werle Jan NED 2525 6.5 2608 9.8
6 IM Van Foreest Jorden NED 2519 6.5 2558 5.3
7 GM Krasenkow Michal POL 2616 6.5 2570 -2.2
8 GM Ernst Sipke NED 2544 6 2541 1.6
9 GM Van Wely Loek NED 2654 6 2588 -3.7
10 IM Leenhouts Koen NED 2422 6 2415 1
11 FM Ten Hertog Hugo NED 2383 6 2502 27
12 Mu Ke CHN 2380 6 2520 16.1
13 GM Ankit R. Rajpara IND 2460 6 2489 5
14 IM Palit Somak IND 2345 6 2377 5
15 FM Erwich Frank NED 2358 6 2385 10.2
16 IM Prasanna Raghuram Rao IND 2424 6 2415 0.9
17 Linster Philippe LUX 2219 6 2376 35
18 IM Das Arghyadip IND 2485 6 2422 -3.8

.

Sipke Ernst na de partij tegen Jobava (foto: de Pion)

Sipke Ernst na de partij tegen Jobava (foto: de Pion)

Indeling ronde 8

Titel Naam Rtg Uitslagen Titel Naam Rtg
GM Jobava Baadur 2664 1 – 0 GM Ernst Sipke 2544
IM Wan Yunguo 2472 ½ – ½ GM Moradiabadi Elshan 2587
GM Landa Konstantin 2624 ½ – ½ GM Van Wely Loek 2654
IM Van Delft Merijn 2410 0 – 1 GM Krasenkow Michal 2616
FM Admiraal Miguoel 2414 0 – 1 GM Werle Jan 2525
IM Van Foreest Jorden 2519 1 – 0 FM Dardha Arben 2297
Mu Ke 2380 ½ – ½ IM Das Arghyadip 2485
IM Palit Somak 2345 ½ – ½ IM Prasanna Raghuram Rao 2424
IM De Jong Migchiel 2319 ½ – ½ GM Ikonnikov Vyacheslav 2519
Van Foreest Lucas 2293 0 – 1 GM Ankit R. Rajpara 2460

Partijen ronde 8

Stand na ronde 7

Positie Titel Naam Land Rtg Punten TPR rtg+/-
1 GM Ernst Sipke NED 2544 6 2578 5
2 GM Landa Konstantin RUS 2624 6 2629 5.1
3 GM Moradiabadi Elshan IRI 2587 6 2645 8.8
4 IM Wan Yunguo CHN 2472 6 2637 15.9
5 GM Jobava Baadur GEO 2664 6 2590 -0.4
6 GM Werle Jan NED 2525 5.5 2547 6.3
7 FM Admiraal Miguoel NED 2414 5.5 2523 12.2
8 IM Van Foreest Jorden NED 2519 5.5 2506 3.1
9 GM Van Wely Loek NED 2654 5.5 2531 -3.3
10 Mu Ke CHN 2380 5.5 2518 14.7
11 GM Krasenkow Michal POL 2616 5.5 2483 -4.6
12 IM Van Delft Merijn NED 2410 5.5 2389 1.6
13 FM Dardha Arben BEL 2297 5.5 2412 24
14 IM Das Arghyadip IND 2485 5.5 2410 -2.4
15 IM Palit Somak IND 2345 5.5 2368 3.9
16 IM Prasanna Raghuram Rao IND 2424 5.5 2415 2
Miguoel  Admiraal pakt vandaag een halfje (foto: de Pion)

Miguoel Admiraal pakt vandaag een halfje (foto: de Pion)

 

Jan Werle - Thomas Beerdsen 1-0

Jan Werle – Thomas Beerdsen 98. Ke5 1-0 (foto: de Pion)

Uitslagen ronde 7 (donderdag, aanvang 18:30)

Titel Naam Rtg Uitslagen Titel Naam Rtg
GM Moradiabadi Elshan 2587 ½ – ½ GM Landa Konstantin 2624
IM Prasanna Raghuram Rao 2424 ½ – ½ IM Wan Yunguo 2472
FM Kevlishvili Robby 2357 0 – 1 GM Jobava Baadur 2664
GM Ernst Sipke 2544 1 – 0 FM Timmermans Mark 2352
FM Dardha Arben 2297 ½ – ½ FM Admiraal Miguoel 2414
GM Krasenkow Michal 2616 1 – 0 FM Ten Hertog Hugo 2383
GM Van Wely Loek 2654 1 – 0 Brink Barry 2302
GM Werle Jan 2525 1 – 0 FM Beerdsen Thomas 2319
Maris Ivo 2288 0 – 1 IM Van Foreest Jorden 2519
IM Das Arghyadip 2485 1 – 0 Donovan Linton 2276

Partijen ronde 7

Stand na ronde 6

Positie Titel Naam Land Rtg Punten TPR rtg+/-
1 GM Landa Konstantin RUS 2624 5.5 2676 5.6
2 IM Wan Yunguo CHN 2472 5.5 2713 16.6
3 GM Moradiabadi Elshan IRI 2587 5.5 2689 8.3
4 GM Ernst Sipke NED 2544 5 2528 2.5
5 GM Jobava Baadur GEO 2664 5 2542 -1.8
6 FM Ten Hertog Hugo NED 2383 5 2525 25.2
7 FM Admiraal Miguoel NED 2414 5 2566 13.8
8 FM Dardha Arben BEL 2297 5 2417 20.8
9 FM Kevlishvili Robby NED 2357 5 2383 8.2
10 IM Prasanna Raghuram Rao IND 2424 5 2410 1.3
11 FM Timmermans Mark NED 2352 5 2393 16.8
12 GM Werle Jan NED 2525 4.5 2509 3.9
13 GM Van Wely Loek NED 2654 4.5 2493 -4.4
14 GM Ankit R. Rajpara IND 2460 4.5 2474 5.2
15 IM Leenhouts Koen NED 2422 4.5 2387 0.8

 

 

Yunguo Wan - Loek van Wely 46. Lf3 1-0

Yunguo Wan – Loek van Wely 46. Lf3 1-0

Jobava-van Overdam 22.h4 1-0

Jobava-van Overdam 22.h4 1-0

Wan - van Wely (foto: de Pion)

Wan – van Wely (foto: de Pion)

Indeling ronde 6

Titel Naam Rtg Uitslagen Titel Naam Rtg
IM Wan Yunguo 2472 1 – 0 GM Van Wely Loek 2654
GM Landa Konstantin 2624 1 – 0 GM Werle Jan 2525
GM Moradiabadi Elshan 2587 1 – 0 GM Ankit R. Rajpara 2460
IM Leenhouts Koen 2422 0 – 1 GM Ernst Sipke 2544
GM Jobava Baadur 2664 1 – 0 Van Overdam Julian 2367
Mu Ke 2380 ½ – ½ GM Krasenkow Michal 2616
FM Timmermans Mark 2352 1 – 0 GM Ikonnikov Vyacheslav 2519
IM Van Foreest Jorden 2519 ½ – ½ FM Erwich Frank 2358
FM Beerdsen Thomas 2319 ½ – ½ IM Das Arghyadip 2485
IM Stark Lars 2437 0 – 1 FM Kevlishvili Robby 2357

Partijen ronde 6

Ronde 5

Jan Werle (de Pion)

Jan Werle (foto: de Pion)

Warmerdam-Leenhouts 0-1 (foto: de Pion)

Max Warmerdam – Koen Leenhouts 0-1 (foto: de Pion)

Van Wely - Foreest 44.Tf8+ 1-0

Loek van Wely – Jorden van Foreest 44.Tf8+ 1-0

Stand na ronde 5

Positie Titel Naam Land Rtg Punten TPR rtg+/-
1 GM Werle Jan NED 2525 4.5 2621 7.5
2 GM Van Wely Loek NED 2654 4.5 2632 3
3 GM Landa Konstantin RUS 2624 4.5 2591 2
4 GM Moradiabadi Elshan IRI 2587 4.5 2620 5
5 GM Ankit R. Rajpara IND 2460 4.5 2586 8.5
6 IM Leenhouts Koen NED 2422 4.5 2490 4.1
7 IM Wan Yunguo CHN 2472 4.5 2609 9.2
8 GM Jobava Baadur GEO 2664 4 2489 -3.3
9 GM Ernst Sipke NED 2544 4 2461 -0.8
10 FM Admiraal Miguoel NED 2414 4 2525 9.9

Partijen ronde 5

Utslagen ronde 5 (dinsdag, aanvang 18:30)

Titel Naam Rtg Result Titel Naam Rtg
GM Werle Jan 2525 ½ – ½ GM Moradiabadi Elshan 2587
GM Van Wely Loek 2654 1 – 0 IM Van Foreest Jorden 2519
FM Erwich Frank 2358 ½ – ½ GM Jobava Baadur 2664
Maris Ivo 2288 0 – 1 GM Landa Konstantin 2624
GM Krasenkow Michal 2616 ½ – ½ FM Admiraal Miguoel 2414
GM Ernst Sipke 2544 ½ – ½ Mu Ke 2380
GM Ikonnikov Vyacheslav 2519 ½ – ½ FM Ten Hertog Hugo 2383
IM Das Arghyadip 2485 ½ – ½ FM Timmermans Mark 2352
IM Wan Yunguo 2472 1 – 0 Brink Barry 2302
GM Ankit R. Rajpara 2460 1 – 0 Yogesh Gautam 2207
Warmerdam Max 2236 0 – 1 IM Leenhouts Koen 2422

Ronde 4

Zoals gisteren al aangeven was dit de ronde dat het toernooi echt begon voor de toppers. Het effect daarvan is dan ook direct terug te zien in de uitslagen. Was er in ronde 3 slechts in remise op de eerste tien borden, in ronde vier waren dat er al vijf. Verrassend is wel dat er op de eerste vijf borden vier remises te noteren vielen.

Jobava probeerde met heel veel druk zijn partij te winnen maar om dit voor elkaar te krijgen deed hij een “David Howelltje”, heel veel tijd gebruiken voor de eerste 20 zetten. Dit brak hem dan ook op, in de afwikkeling naar het verre eindspel kwam Jobava terecht in een toreneindspel met een pion minder, wat hij trouwens wel gemakkelijk remise hield.

Loek van Wely kwam nooit echt los en de partij verzande dan ook in een dubbel toreneindspel waarin de mat dreigingen aan beide kanten de remise in veilige haven bracht.

admiraal - van wely (de pion)

Miguoel Admiraal – Loek van Wely ½ – ½ (foto: de Pion)

Hugo ten Hertog - Sipke Ernst 1/2 - 1/2 (foto: de Pion)

Hugo ten Hertog – Sipke Ernst ½ – ½ (foto: de Pion)

Partijen ronde 4

Stand na ronde 4

Positie Titel Naam Land Rtg Punten
1 GM Werle Jan NED 2525 4
2 GM Moradiabadi Elshan IRI 2587 4
3 IM Van Foreest Jorden NED 2519 4
4 GM Ikonnikov Vyacheslav RUS 2519 3.5
5 GM Van Wely Loek NED 2654 3.5
6 GM Jobava Baadur GEO 2664 3.5
7 GM Landa Konstantin RUS 2624 3.5
8 GM Ernst Sipke NED 2544 3.5
9 FM Admiraal Miguoel NED 2414 3.5
10 IM Das Arghyadip IND 2485 3.5
11 IM Leenhouts Koen NED 2422 3.5
12 Brink Barry NED 2302 3.5
13 Warmerdam Max NED 2236 3.5
14 FM Ten Hertog Hugo NED 2383 3.5
15 GM Krasenkow Michal POL 2616 3.5
Jobava (foto: Rene Olthof)

Jobava (foto: Rene Olthof)

Loek van Wely (foto: Rene Olthof)

Loek van Wely (foto: Rene Olthof)

Je zou kunnen zeggen dat het toernooi vandaag pas echt begint, ieder geval voor de top borden. Door het grote deelnemersveld zijn de eerste ronden niet zo interessant omdat de ratingverschillen te groot zijn. Om deze reden zijn veel toernooi al overgegaan om niet meer de bovenste helft in te delen tegen de onderste helft, maar het eerste kwart tegen het tweede kwart en derde kwart tegen vierde kwart. Dit maakt het de rating verschil een stuk kleiner, echter heb je als doorsnee clubspeler niet veel kans meer om een GM te treffen. Dit daar gelaten is het Hogeschool Zeeland toernooi een leuke formule, overdag lekker aan het strand en ‘s avonds een potje schaken. Voor de “professionals” geeft het dan weer de mogelijkheid om je overdag voor te bereiden. Het tweede voordeel van dit negenrondig toernooi is dat je maar één week vrij hoeft te nemen om mee te kunnen doen, omdat er een dubbele ronde op zondag is.

Gezien het deelnemersveld is Jobava de grote favoriet en zit Loek van Wely in het zelfde schuitje als tijdens het NK. Loek is duidelijk de nummer 2 maar waarschijnlijk een maatje te klein voor de nummer 1, maar dat gaan we over een ronde of drie wel zien, tenzij één van beide heren eerder punten gaat morsen.

Indeling ronde 4 (maandag, aanvang: 18:30)

Titel Naam Rtg Uitslagen Titel Naam Rtg
GM Jobava Baadur 2664 ½ – ½ IM Wan Yunguo 2472
FM Admiraal Miguoel 2414 ½ – ½ GM Van Wely Loek 2654
GM Landa Konstantin 2624 ½ – ½ GM Ankit R. Rajpara 2460
GM Moradiabadi Elshan 2587 1 – 0 IM Van Delft Merijn 2410
FM Ten Hertog Hugo 2383 ½ – ½ GM Ernst Sipke 2544
GM Werle Jan 2525 1 – 0 Van Overdam Julian 2367
Mu Ke 2380 ½ – ½ GM Ikonnikov Vyacheslav 2519
IM Van Foreest Jorden 2519 1 – 0 IM Palit Somak 2345
Hovenga Alje 2232 0 – 1 GM Krasenkow Michal 2616
CM Heltzel Joost 2216 0 – 1 IM Das Arghyadip 2485

 

Ronde 3

20207004976_ac8ca59314_z

Dirk van Dooren – Baduur Jobava 0-1 (foto: de Pion)

Loek van Wely - Thomas Beerdsen 1-0 (foto: de Pion)

Loek van Wely – Thomas Beerdsen 1-0 (foto: de Pion)

Bernhard Stillger - Jorden van Foreest 0-1 (foto: de Pion)

Bernhard Stillger – Jorden van Foreest 0-1 (foto: de Pion)

Uitslagen ronde 3 (aanvang 18:30)

Titel Naam Rtg Uitslagen Titel Naam Rtg
FM Van Dooren Dirk 2333 0 – 1 GM Jobava Baadur 2664
GM Van Wely Loek 2654  1 – 0 FM Beerdsen Thomas 2319
IM De Jong Migchiel 2319  0 – 1 GM Landa Konstantin 2624
GM Krasenkow Michal 2616 ½ – ½ Brink Barry 2302
FM Bezemer Arno 2305 0 – 1 GM Moradiabadi Elshan 2587
GM Ernst Sipke 2544 1 – 0 Van Foreest Lucas 2293
FM Dardha Arben 2297 0 – 1 GM Werle Jan 2525
GM Ikonnikov Vyacheslav 2519 1 – 0 FM Neubronner Jarred 2280
FM Stillger Bernhard 2279 0 – 1 IM Van Foreest Jorden 2519
Wunnink Michael 2253 0 – 1 IM Wan Yunguo 2472
Baduur Jobava (foto: Ab Scheel)

Baduur Jobava (foto: Ab Scheel)

Uitslagen ronde 2 (aanvang 11:30)

Titel Naam Rtg Uitslagen Titel Naam Rtg
GM Jobava Baadur 2664 1 – 0 Boelhouwer Collin 2158
Boucquet Emile 2161 0 – 1 GM Van Wely Loek 2654
GM Landa Konstantin 2624 1 – 0 Ratsma Midas 2150
Buckels Valentin 2152 0 – 1 GM Krasenkow Michal 2616
GM Moradiabadi Elshan 2587 1 – 0 WIM Zepeda Lorena 2121
Rosmuller Anton 2142 0 – 1 GM Ernst Sipke 2544
GM Werle Jan 2525 1 – 0 Lentjes Noud 2116
Sekandar Kambiz 2130 0 – 1 GM Ikonnikov Vyacheslav 2519
IM Van Foreest Jorden 2519 1 – 0 Hekhuis Jeroen 2107
Sparenberg Erik 2117 ½ – ½ IM Das Arghyadip 2485

Ronde 1: (aanvang: 18:30)

Titel Naam Rtg Uitslagen Titel Naam Rtg
Delaere Koen 1924 0 – 1 GM Jobava Baadur 2664
GM Van Wely Loek 2654  1 – 0 Hofstee Piet 1917
Punt Rene 1910  0 – 1 GM Landa Konstantin 2624
GM Krasenkow Michal 2616  1 – 0 Finkenflugel Renzo 1909
Goede Heiko 1908  0 – 1 GM Moradiabadi Elshan 2587
GM Ernst Sipke 2544  1 – 0 Rogmans Jelle 1908
Bulthuis Jelle 1907  0 – 1 GM Werle Jan 2525
GM Ikonnikov Vyacheslav 2519  1 – 0 Westerweele Henrik 1904
Hemmes Maarten 1903  0 – 1 IM Van Foreest Jorden 2519
IM Das Arghyadip 2485  1 – 0 Van Doorn Hans 1903
Albrecht Alex 1899  0 – 1 IM Wan Yunguo 2472
GM Ankit R. Rajpara 2460 1 – 0 Van De Griend Johan 1891
Paardekam Rene 1890  0 – 1 IM Stark Lars 2437
IM Prasanna Raghuram Rao 2424 1 – 0 Van Gemert Rogier 1888
Milort Gerard 1882  0 – 1 IM Leenhouts Koen 2422

Partijen ronde 1

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *